cross2
Donnel D מנהל מדיה דיגיטלית

מה המשמעות של היפואלרגני?

אם אתה רואה היפואלרגנית על איפור או דאודורנט היפואלרגני או כל תמרוק אחר על תווית לטיפול בעור , זה אומר שאותו יצרן טוען שהמוצר שלו גורם לפחות תגובות אלרגיות מאלו האחרות.

זה לא אומר בהכרח שהוא עמיד לאלרגיה או עדין יותר לעור שלך .

לממשלת ישראל אין סטנדרטים שמוצרים חייבים לעמוד בכדי להניח היפואלרגני על התווית. היצרן לא צריך לעשות בדיקות כדי להוכיח שזה לא יגרום לתגובה. אי אפשר להבטיח שמוצרי קוסמטיקה או מוצר לטיפול בעור לעולם לא יגרום לתגובה אלרגית .

כדי להיות בטוח, בדוק כל קרם או איפור חדש - בצד הפנימי של הזרוע שלך במשך כמה ימים כדי לבדוק אם אתה מקבל תסמינים.

אם יש לך אלרגיות, סביר להניח שאתה מחפש מוצרים המסומנים היפואלרגניים כדי להימנע מהפעלת תגובה אלרגית. היפואלרגנית פירושה שהמוצר מכיל מעט חומרים המייצרים אלרגיה הידועים כאלרגנים.

אך מכיוון שאין הגדרה מדעית או משפטית מוסכמת למונח, המילה היפואלרגנית המודפסת על גבי תווית אינה בהכרח מגינה עליכם.

מוכרי מוצרי קוסמטיקה, צעצועים, ביגוד ואפילו חיות מחמד יכולים לתייג את המוצר שלהם "היפואלרגני" מבלי שיידרשו לעמוד בכל תקן שנקבע על ידי הממשלה.

האם אתם יכולים לסמוך על התיוג היפואלרגני ?

המילה היפואלרגנית על תווית לא אומרת שהמוצר לא יביא תגובה אלרגית אצל חלק מהמשתמשים.

כפי שכותב מנהל המזון והתרופות העולמי (FDA): אין סטנדרטים או הגדרות פדרליים המפקחים על השימוש במונח היפואלרגנית. פירוש המונח הוא כל מה שחברה מסוימת רוצה שתהיה משמעותה. לאנשים יש דרגות שונות של רגישות לרכיבים הגורמים לאלרגיה (אלרגנים). יש אנשים שאולי לא יושפעו כלל ממרכיב מסוים. אחרים עשויים להרגיש מעט מגרדים או לא נוחים. ויש כאלה שעלולים לחוות תגובה אלרגית מן המניין. אם אתה חושב שיש לך או לילדך אלרגיה למזון, חיית מחמד או חומר כלשהו, ​​עדיף לדבר עם הרופא שלך ולשקול לפנות לאלרגיסט לבדיקה וטיפול. ואז תדעו אילו אלרגנים לחפש.

הלוגו שתראו על המוצרים היפואלרגנים נראה ככה פחות או יותר (כל חברה בוחרת לעצב לעצמה לוגו קצת שונה ) 

מהי תגובה אלרגית?

אלרגנים מכל הסוגים קיימים בסביבה הטבעית. אלה יכולים לכלול דברים כמו אבקות צמחיות, קרדית אבק, קשקשת לחיות מחמד, עקיצות חרקים, ניחוחות ומגוון רחב של מזונות. התקף אלרגי יכול לנוע בין קל לסכנת חיים.

התקף אלרגי קל יכול לגרום לגירוד, עיניים מימיות או נזילות, התעטשויות, גודש באף וכאבי ראש מהסינוסים שלך מתמלאים. אלרגיה לעור, כמו דרמטיטיס במגע אלרגי, יכולה להופיע כפריחה אדומה ומגרדת. במקרה הגרוע ביותר של תגובה אלרגית, הגוף נכנס למצב המכונה הלם אנפילקטי (אנפילקסיס). אנפילקסיס לפעמים מתחיל בתסמינים אלרגיים קלים כמו גירוד.

תוך כחצי שעה בערך הוא עלול להתקדם לאחד מהתסמינים הבאים:

  • נפיחות בשפתיים, בלשון או בגרון.
  • צפצופים או קוצר נשימה
  • עילפון, סחרחורת, בלבול, הקאות
  • לחץ דם נמוך
  • דופק מואץ או דופק

תגובה אנפילקטית היא מצב חמור המצריך הזרקה מיידית של אפינפרין (אדרנלין). אם לא מטפלים בה, גרוע מכך המצב יכול להיות מסכן חיים. רוב האנשים אינם מקבלים תגובה כה קשה לאלרגנים. לפחות 1.6 אחוז מאוכלוסיית העולם תחווה מידה מסוימת של אנפילקסיס לאורך חיים שלמים.

בדוק שוב את התווית

אם אתה או ילדכם סובלים מכל סוג של אלרגיה או דרמטיטיס במגע, חשוב במיוחד לקרוא תוויות מרכיבים כדי להיות בטוחים כי אין במוצר שום דבר שיכול לעורר תגובה אלרגית או פריחה.

המילה "היפואלרגנית" על תווית אינה בהכרח מגנה עליך.

במחקר אחד שנערך בברזיל, רופאים גילו כי מתוך 254 מוצרי הילדים סימנו היפואלרגנית שהם בדקו, 93 אחוז עדיין מכיל לפחות מרכיב אחד שעלול לגרום לתגובה אלרגית.

טיפים לקריאת תוויות מוצר

הידיעה כיצד לקרוא תווית מוצר יכולה ממש להציל את חיי ילדכם. להלן מספר טיפים לקריאת תוויות:

רשימת המרכיבים - הדבר הראשון שצריך להסתכל עליו בכל מוצר או קוסמטיקה שהיא מזון הוא רשימת המרכיבים. המרכיבים רשומים לפי סדר כמותו במוצר ביחס לשאר המרכיבים. זה ידוע בשם הריכוז. מים (Aqua בלטינית) הם לרוב הפריט הראשון ברשימת המרכיבים.

רכיבים פעילים - כמה תוויות מפרטות רכיבים פעילים ולא פעילים בנפרד. כל אלה ככל הנראה יבואו במגע עם גופכם, לכן הקפידו לבחון את כולם.

שמות כימיים - מרבית התוויות ישתמשו בשמות כימיים שעלולים להישמע מסוכנים, אך עשויים שלא להיות כאלה. סודה לשתייה רגילה, למשל, עשויה להיות רשומה כסוכר סודה או נתרן ביקרבונט (bicarbonate of soda or sodium bicarbonate). מעטים מאוד, אם בכלל, אנשים אלרגיים לכך.

רכיבים מבוססי צמח - חומרים צמחיים שאולי אתם אלרגיים אליהם יכולים להיות רשומים בשמם הלטיני. לדוגמה, צמח הקלנדולה, המייצרת אלרגיה אצל מספר מועט של אנשים, עשויה להופיע בשם Calendula officinalis . לבנדר עשוי להופיע בתווית בשם Lavandula angustifolia.

הסבר על משמעות הכיתוב - במערכת הסיווג המדעית, השם הפרטי (המתחיל באות גדולה) מתייחס לסוג הצמח. השם השני (המתחיל באות קטנה) מתייחס למין.

לבנדולה הוא הסוג של כל צמחי הלבנדר. המין הנפוץ ביותר הוא אנגוסטיפוליה . אך ישנם אחרים, כמו Lavandula latifolia או Lavandula dentata .

אם אתה יודע שיש לך אלרגיה או רגישות לצמח, הכיר את שם הסוג וחפש אותו על תוויות. אם אתה אלרגי למין אחד של לבנדר, אתה עלול להיות אלרגי לאחרים. הכירו את האלרגנים שלכם כדי שתוכלו להגן על עצמכם מפני הרבה אי נוחות ואפילו סכנה.

בשורה התחתונה

המילה היפואלרגני על תווית מוצר אינה בהכרח מגנה עליך מפני חומרים הגורמים לאלרגיה.

כדי להגן על עצמך או על ילדך, דע אילו חומרים יכולים לגרום לתגובה אלרגית, וקראו תמיד תוויות מוצר .

מקור למאמר

זה הזמן שלכם להגיב ולשתף שכל בית בישראל יוכל לעשות את זה טוב יותר. יצרנו עבורכם כפתורי שיתוף מהירים - תרגישו חופשי ללחוץ ! 

כל המידע שנרשם הוא המלצה בלבד, לכל שאלה מקצועית ניתן לפנות לרופא שמכיר אותכם טוב יותר . האחריות על ביצוע הפעולות הוא ע״י המשתמש בלבד,אתרנו לא יהיה אחראי על שימוש או אי שימוש מהתוכן הנ״ל . אתרנו לא אחראי על המידע שמופיע בסרטונים, הסרטונים הם ממקורות סופר איכותיים ואפילו שם יכול לפול איזה טעות או אי הבנה . על המשתמש לקחת את האחריות . כמו כן תמיד מומלץ לראות את מרכיבי המוצר לפני שהוא משתמש בהם. 

המידע תורגם מפה 

מה דעתכם על המאמר?
thumbs-up3 11
thumbs-down3 1
תגובות
  • עורך
    לפני 4 שנים

    תודה רבה ,היה שווה ביותר .

© 2020 יוקאר פארם בע”מ. כל הזכויות שמורות.