cross2
Donnel D מנהל מדיה דיגיטלית

כאזרח אתה יכול למלא את התפקיד הנכון לשלוט בזיהום מירבי על ידי ביצוע מספר צעדים פשוטים שמתחילים מהבית שלך. תוכלו לגלות דרכים שונות לשמור על הסביבה נקייה, ירוקה ובריאה. המשך לקרוא בכדי לדעת 10 דרכים מעשיות שאפשר לעשות לניקוי הסביבה.

כיצד לשמור על הסביבה נקייה - 10 טיפים

1. צמצם את השימוש במכשירי החשמל שלך

זה משמש כאמצעי הטוב ביותר לשימור האנרגיה. אתה יכול לקנות מכשירים שהינם ידידותיים לסביבה, אלא גם חסכוניים באנרגיה. אחת הדרכים הטובות ביותר לחסוך בחשמל היא כיבוי כל האורות והמכשירים כאשר הם אינם בשימוש. 

אתה יכול לשטוף את הבגדים שלך במכונת כביסה באמצעות מים חמים וקרים כאחד במקום להשתמש במים חמים. בישראל רוב השנה יש לנו שמש,השתדל להשתמש בדוד סולארי לחימום מים במקום דוד חשמלי.

2. נהג במכונית שלך פחות

תוכלו לנסוע פחות במכוניתכם ולרכוש במקום זאת אמצעי תחבורה אחרים כמו אופניים חשמליים או קורקינט חשמלי . מדינות רבות ממליצות לתקן את מצב האוויר הדולף של המכונית שלך ההורס לרעה את השכבה העליונה של אווירת האוזון. עליכם להיזהר גם כשממלאים את מכוניתכם בגז ולראות שהיא לא נשפכת מהמיכל. אתה יכול גם להשתמש ברכב היברידי חסכוני באנרגיה.

3. צמצם את השימוש במנגל

מנגל או תנור עצים נוטים לייצר עודף עשן באוויר המזיק לבריאות כל משפחתכם. במקום זאת תוכלו לבשל אוכל במכשירים חסכוניים באנרגיה שמבטיחים עלות נמוכה ובישול מהיר מדי.

4. שמור על מערכת אקולוגית בריאה

זה הצורך של מערכת אקולוגית לקיים אינטראקציה טובה עם צמחים ירוקים, אורגניזמים ובעלי חיים בסביבה בריאה. השלושה הללו עוזרים לשמור על מערכת האקולוגית כולה בריאה וחיה במשך שנים רבות יחד. זה בגלל זיהום אוויר מופרז והתחממות כדור הארץ כי כל מערכת האקו מושפעת לרעה כיום. עם מעט שינוי באורח החיים היומי שלך, אתה בהחלט יכול לעזור בהגנה על כדור הארץ כולו באמצעות המערכת האקולוגית שלו היא דרך בריאה יותר.

5. צמצם את השימוש בכימיקלים ובחומרי הדברה

תמיד רצוי לחסל מקסימום כימיקלים ביתיים וחומרי הדברה המזהמים ישירות את הסביבה הירוקה. במקום זאת תוכלו להכין פתרונות משלכם למטרות ניקוי בעזרת חומץ מזוקק, לימון וסודה לשתייה. ישנם הרבה מוצרי ניקוי 'ירוקים' הזמינים בשוק שהם גם ידידותיים לסביבה וגם מנקים קונבנציונליים.

6. ממחזרים את מוצרי הפסולת

ניתן למחזר מוצרי פסולת רבים כמו זכוכית, פלסטיק, אלומיניום ונייר במקום להשליך אותם לפח. זה ימנע כל זיהום אוויר שיצטבר בשריפת מוצרים אלה. אתה יכול גם להשתמש במגבות לשימוש חוזר ושקיות לשימוש חוזר במקום להשתמש בפלסטיק או בשקיות חד פעמיות ובכך לתת פתרון לאיכות הסביבה.

7. צמצמו את עקבות הפחמן

ישנן דרכים רבות לקצץ עקבות פחמן הגורמות לזיהום אוויר עודף. אתה יכול להוריד את הטמפרטורה של דוד המים שלך, להפחית את השימוש במזגן או בתנור החימום ולקנות נורות חסכוניות באנרגיה כדי להוריד את צריכת האנרגיה ואת רמת ייצור החום.

8. גדל את האוכל שלך באופן מקומי

נטיעת המזון באופן מקומי מסייעת בהפחתת ההובלה המסחרית הכוללת של פריטי מזון הדורשים חומרי הדברה וחומרים משמרים לשימורם. חומרים משמרים אלה מזהמים את האוויר ישירות. עובדה מוכחת היא שמזון אורגני בר-קיימא יותר מזה שנשמר באמצעות חומרי הדברה וכימיקלים מזיקים, ובכך ממזג פגיעה במערכת האקולוגית הגלובלית כולה.

9. להפחית מזהמים

זו תמיד אפשרות טובה יותר להפחית את השימוש בחומרים מזהמים וחומרים רעילים בבית. איכות הסביבה הבריאה מתחילה מהבית שלך. עליכם לדאוג גם לסלק את כל חומרי הפסולת בצורה ראויה, פשוט למיין אותם לפי סוג בפחים.

10. הימנע מהזיהום

נסה לא לזרוק אשפה או פסולת של חומרים כמעט בכל מקום בבית ובסביבתו. עליכם לנסות להיפטר מפסולת מתכלה ואי-מתכלה בצורה ראויה ולהימנע מהזרמתם בכל רחבי הסביבה הביתית שלכם. כל זיהום אוויר או מים עודף עלול להשפיע לרעה על בריאותכם ועל משפחתכם תוך השמדת הסביבה כולה ברחבי העולם.

דרכים נוספים לשמירה על כדור הארץ נקי

אנחנו תמיד מעודדים אחרים לתמוך במאמצים לפעול לסביבה נקייה וכוכב בריא. האוקיאנוסים שלנו מלאים בפריטים שאינם שייכים לשם. כמויות אדירות של פלסטיקה צרכנית, מתכות, גומי, נייר, טקסטיל, ציוד דייג משוחרר, כלי שקע ופריטים שאבדו או מושלכים אחרים נכנסים מדי יום לסביבה הימית, מה שהופך את הפסולת הימית לאחת מבעיות הזיהום הנפוצות ביותר העומדות בפני האוקיאנוס ודרכי המים. 

הפיתרון האולטימטיבי לבעיה טמון אצל כל אחד מאיתנו - מניעת פסולת ימית מלכתחילה. ראשית, שקול כיצד אתה יכול לתרום באופן אישי לפסולת ים. בכל הזדמנות אפשרית - סרב לפריטים מיותרים לשימוש חד פעמי, כמו קש פלסטיק או סכו"ם במידת האפשר, צמצם את כמות הפסולת שאתה מייצר על ידי בחירת מוצרים עם פחות אריזה.

שימוש חוזר בפריטים כשאפשר ובחר פריטים לשימוש חוזר על פני מוצרים חד פעמיים, מחזר כמה שיותר - ניתן למחזר בקבוקים, טלפונים סלולריים, מחסניות דיו ופריטים רבים אחרים. בשלב הבא, הפיצו את המידע לאחרים! ספר למשפחה, לחברים, לקהילה ועוד על נושא חשוב זה ומה הם יכולים לעשות כדי לעזור. להלן מספר דרכים קלות ויעילות שתוכלו לבחור לצמצם את ההשפעה היומיומית שלכם ולעשות עולם של הבדל:

תביא תיק- זכור להביא שקיות לשימוש חוזר למכולת או לכל פעילויות קניות אחרות להפחתת צריכת שקיות חד פעמיות. השקיעו בבקבוק מים לשימוש חוזר. רכישת בקבוק מים לשימוש חוזר לא רק תפחית מאוד את כמות הפלסטיק לשימוש חד-פעמי שאתה משתמש בו, אלא גם יחסוך לך כסף בטווח הרחוק! אם אתה מודאג מאיכות מי הברז שלך, שקול להשתמש במסנן מים.

הביאו כוס משלך לשימוש חוזר- חשבו על כמה כוסות חד פעמיות שמשתמשים מדי יום בבית הקפה המקומי שלכם. הבאת ספל לקפה של הבוקר יכולה להפחית את כמות הפסולת שאתה מייצר מדי שנה. תאר לעצמך כמה בזבוז יכולנו להפחית אם כולנו היינו עושים את השינוי היומיומי הפשוט הזה!

סרב לפריטים לשימוש חד פעמי- שימו לב באיזו תדירות אתם מסתמכים על פריטים לשימוש חד פעמי ובחרו להחליף אותם בגרסאות בר קיימא יותר. סירוב לקשיות פלסטיק וסכו"ם חד פעמי כשאתה יוצא ומביא מכולות משלך לשאריות הם כמה דרכים שתוכל להתחיל היום.

הימנע ממוצרים עם חרוזי מיקרו- קרצוף פנים ומוצרי טיפוח המכילים חרוזי מיקרו מפלסטיק נאסרו בארצות הברית בשנת 2015, אך לא יושלמו במלואם עד שנת 2019. קרא את התוויות בעת רכישת מוצרים והצטרף לאלה שמכילים מרכיבי קרצוף טבעיים כמו מלח או סוכר.

קנו בתפזורת- קחו בחשבון את יחס המוצר לאריזה בעת רכישת פריטים ובחרו במכולות גדולות יותר במקום במספר קטן יותר. כשיש לך אפשרות לשקול רכישת מוצרים ללא חבילה ומוצרי בית.

ודא שהפסולת שלך מגיעה למקום הנכון- עשו כמיטב יכולתכם בכדי להבטיח שהפסולת שאתם מסלקים מגיעה למקום שהיא צריכה. מחזר את החומרים הניתנים למחזור באזורך וודא לצמצם את הסבירות שהאשפה שלך תגיע בסביבה על ידי שמירה על מכסה לפח האשפה שלך כשהיא בחוץ.

קומפוסט (צמצום האשפה)- קומפוסטציה בבית מפחיתה את נפח האשפה שנשלח למזבלות ומקטין את הסיכוי שהמוצרים מסוימים יהפכו לפסולת ימית.

אלה רק כמה דרכים בהן אנו יכולים לדאוג לאגמים ולים בחיי היומיום שלנו. על ידי שימוש בפחות פסולת וניקוי פסולת סביבנו, אנו נספק גם לאחרים השראה ודוגמא טובה לעקוב אחרינו. כיחידים יש לנו פוטנציאל לעשות שינוי גדול ויחד אנחנו יכולים לשנות את העולם. לעוד מידע ניתן להיכנס לאתר המשרד להגנת הסביבה. 

מקור 

מה דעתכם על המאמר?
thumbs-up3 3
thumbs-down3 0
תגובות

© 2020 יוקאר פארם בע”מ. כל הזכויות שמורות.