cross2
Donnel D מנהל מדיה דיגיטלית

במאמר הבא תראו הסברים מפורטים הכוללים תמונות וסרטונים וטיפים שישדרגו את הגילוח שלכם לקצה . המאמר מחולק למספר חלקים : חלק 1 - איך להתגלח בקצרה . חלק 2 - טיפים לגילוח ללא פצעים. חלק 3 - גילוח עם סכין . חלק 4 - גילוח עם מכונה. חלק 5 - אחרי הגילוח . חלק 6 - העלמת פצעי גילוח

חלק 1 - איך להתגלח בקצרה 

איך להתגלח - גילוח יכול להוות אתגר עבור גברים ונשים כאחד. להלן טיפים של רופאי עור שיעזרו לך להתגלח נקי:

 1. לפני שאתה מתגלח, הרטב את עורך ושיערך כדי לרכך אותו. זמן נהדר להתגלח הוא ממש אחרי המקלחת, כיוון שעורך יהיה חם ולח ונקי מעודף שמן ותאי עור מתים שיכולים לסתום את סכין הגילוח שלך.
 2. בשלב הבא יש למרוח קרם גילוח או ג'ל. אם יש לך עור יבש או רגיש מאוד, חפש קרם גילוח עבור "עור רגיש" על התווית.
 3. התגלח בכיוון שהשיער צומח. זהו צעד חשוב לסייע במניעת פציעות וחתכים.
 4. יש לשטוף אחרי כל החלקה של התער. בנוסף, וודא שאתה מחליף את הלהב שלך או זורק סכין גילוח חד פעמי לאחר 5 עד 7 גילוחים כדי למזער את הגירוי.
 5. אחסן את התער שלך באזור יבש. בין גילוח, וודא שהתער שלך מתייבש לחלוטין כדי למנוע חיידקים לצמוח עליו, בנוסף לעכב את פעולת החלודה. אל תשאיר את התער שלך במקלחת או על כיור רטוב.
 6. גברים הסובלים מאקנה צריכים להקפיד על טיפול מיוחד בזמן הגילוח. גילוח עלול לגרות את עורך ולהחמיר את האקנה.
 • אם יש לך אקנה על הפנים, נסה להתנסות בסכיני גילוח חשמליים או חד פעמיים בכדי לראות איזה עובד הכי טוב בשבילך.
 • השתמש בסכין גילוח עם להב חד.
 • יש להתגלח קלות למניעת חיתוכים ולעולם אל תנסו לגלח את האקנה מכיוון ששניהם עלולים להחמיר את האקנה.

חלק 1 - איך להתגלח בקצרה . חלק 2 - טיפים לגילוח ללא פצעים. חלק 3 - גילוח עם סכין . חלק 4 - גילוח עם מכונה. חלק 5 - אחרי הגילוח . חלק 6 - העלמת פצעי גילוח

חלק 2 - טיפים לגילוח ללא פצעים 

מספר טיפים מעולים שיעזרו לכם לא להגיע לשלב הפצעים . 

איך להתגלח בלי פצעים 

1) הכנת העור שלך לגילוח - התקלח או תעשה אמבטיה חמה כדי לרכך את עורך לפני הגילוח. הישאר באמבטיה או במקלחת מספר דקות כדי לאפשר לעור שלך להיות לח, זה גם יעזור להיפטר מעורכם משמנים ותאי עור מתים שיכולים לסתום את הגזילה שלכם. הרטבת שיערך במים חמים תרכך את העור ותעזור למנוע לתער שלך להיתפס בשיער. 10 עד 15 דקות זה אידיאלי, אבל כל עוד העור שלך יתחיל להתקמט, מה שמקשה על הגילוח. אם אתה רק מגלח את הפנים שלך, תעשה כמה השפרצות של מים חמים, כמו גם הרטבת מגבת במים חמים ועטוף אותם על הפנים שלך למשך 5-10 דקות.

2) פילסו את עורכם במברשת זיפים או בשפשוף פילינג - תן למים חמים לזרום על עורך במשך מספר דקות, ואז השתמש במברשת או בשפשוף בתנועה סיבובית באזור שאתה הולך לגלח. פילינג פילינג עשוי להיות מתויג כ"קרצוף גוף "או" קרצוף ניקוי ". אלה משמשים בצורה הטובה ביותר כשאתה מגלח את הפנים שלך. אם אתה מגלח את גופך, מברשת פילינג תעבוד טוב יותר. פילינג מסיר את עורכם מתאי עור מתים, העלולים לסתום את הגילוח שלכם אם לא מטפלים בו. סכין גילוח סתום נוטה יותר לקפוץ סביב עורכם, מה שמוביל לחתכים או לכוויות תער.

3) השתמש בקרם גילוח או ג'ל על האזור שאתה הולך להתגלח - למרוח כמות ליברלית של קרם גילוח או ג'ל על האזור שאתה הולך לגלח; זה צריך להיות מכוסה לחלוטין. גילוח קרמים וג'לים יעזרו לתער גילוח חלק על פני עורכם. אי שימוש בקרם גילוח יכול לאלץ את התער לקפוץ על עורכם, מה שבוודאי יוביל לחתך. אם יש לך עור יבש במיוחד, חפש קרמים לגילוח "עור רגיש".  אם אין לך קרם גילוח או ג'ל, מרכך השיער יכול לעבוד בקמצוץ. 

4) השגרה לפני הגילוח - שטפו את הפנים או את האזור שתרצו לגלח. שטיפה מסירה עודפי שמן ותאי עור מתים, העלולים להפריע לתער או לגרות את עורך הגרוט בעדינות ובמקביל להפחית חיידקים העלולים לגרום לזיהום. כביסה גם מעניקה לחות לשיער שעומד להתגלח, מרככת אותו ומקל על מעבר התער. השתמש במים חמים בעת שטיפת השיער שלך לפני גילוח. מים חמים יעזרו לרכך את זקיקיכם ולעודד את נקבוביותיהם להיפתח, וכך לגרום לגלח קרוב יותר. נסה להתגלח לאחר המקלחת. אם אתה מתגלח בבוקר, הגילוח לאחר המקלחת שלך ייתן לפושקים שלך זמן לספוג את המים מהמקלחת וכדאי לגרום לגילוח חלק יותר.

5) הכנת חומר סיכה - על הפנים הרטובות שלך, רצוי קרם גילוח. גילוח עור ישיר עם סכין גילוח הוא בסופו של דבר אתה נראה כאילו היה לך דייט עם פרדי קרוגר. התער לעולם לא צריך ליצור קשר עם העור שלך בלי חומר סיכה כלשהו המתווך את המפגש. אחרת, הלהב יגרור את העור ולא יעבור לאורך השטח. למרוח קרם גילוח (או ג'ל) בצורה חופשית על כל הפנים שלך. קרם גילוח מרכך את השיער ומעניק לחות לעור, אך אם אתה בצביטה, אתה יכול גם להתגלח עם מרכך או אפילו עם סבון (רק אם אתה באמת בצביטה).

אם אתה משתמש במברשת גילוח וקרם גילוח כדי להכין את קרם הגילוח לקצף, הכניס בובה קטנה של קרם גילוח בגודל אגורה לכוס תה, קערה או כלי קיבול אחר. הרטיבי את מברשת הגילוח שלך במים קרים. מקציפים את מברשת הגילוח סביב הקערה שלך בתנועה סיבובית, ומעוררים את קרם הגילוח. הוספת מים קרירים יותר לפי הצורך, מקציפים את קרם הגילוח לסכין קלילה עם פסגות רכות. זה אמור לקחת 2-3 דקות. השתמש במברשת הגילוח כדי לעבוד את הקרם על הפנים שלך בתנועה סיבובית, עובר על כל הפנים שלך מספר פעמים.

6) תן לקרם הגילוח לנוח על הפנים שלך למשך 1-2 דקות - אם אתה יכול להרשות לעצמך לתת לקרם הגילוח לנוח על הפנים זמן מה לפני שתתקוף אותו עם סכין גילוח, תבחין בהבדל. קרם הגילוח ימשיך לחות את שפם הקופות שלך, וישאיר אותם רכים ורטובים. 

חלק 1 - איך להתגלח בקצרה . חלק 2 - טיפים לגילוח ללא פצעים. חלק 3 - גילוח עם סכין . חלק 4 - גילוח עם מכונה. חלק 5 - אחרי הגילוח . חלק 6 - העלמת פצעי גילוח

חלק 3 - גילוח עם סכין 

א) גילוח רטוב עם תער - החזק את התער נכון. אם אתה משתמש בסכין גילוח רב-סכיני, שנראה כי הוא מהסוג הפופולרי ביותר, החזק את הגילוח עם האצבע המורה מורחבת ליד ראש הפיר, והניח את ראשו שטוח של התער על העור. יש להרים את הידית בזווית של 30 מעלות בערך. אם המחסנית נעזרת בקפיץ להחזיק משטח נגד עקומות העור, התחל להתגלח כשהידית מורמת מספיק כדי לדחוס את הקפיץ הזה מעט לטווח שלו. גרור את ידית התער - ראשונה על פני העור כדי להתגלח.

הפעלת לחץ אינה הכרחית, לחץ או תנועה לצדדים עלולים לגרום לחתכים. נסה להביא את התער כמה שיותר קל על פני עורך. כשאתה מתאמן תוכל למקם את הגילוח, למשוך אותו על פני העור ולהעלות אותו בסוף פעימה בתנועה חלקה. סכין גילוח מתגלגל כמו "מגן ראש" יכול לשמור על הזווית הנכונה באזורים שקשה להגיע אליהם. 

ב) להתגלח לכיוון הראוי -  במעבר הראשון, תמיד תתגלח עם הצמיחה. פירוש הדבר בדרך כלל גילוח כלפי מטה, אך לא תמיד. גילוח הפוך (גילוח הכיוון ההפוך שהשיער צומח) מייצר גילוח קרוב יותר, אך הוא גם מייצר את הגירוי והחתכים ביותר. אם יש לך נטייה לחטוף פצעים או פריחות, או אם לעתים קרובות אתה מקבל שערות חודרות, או אם אתה מחשיב את הפנים שלך יפות מכדי להתעלל בהן, התחל להתגלח עם הכיוון. כמה דברים שצריך לקחת בחשבון כשאתה מתגלח: אם יש לך הרבה שיערות על הפנים מכיוון שלא גילחת זמן מה, הורד את זקנך עם מכונת תספורת חשמלית לפני שאתה מתגלח.

בעזרת סכין גילוח, קל יותר ומהיר לגלח זקן בן יומיים או יומיים מאשר לגלח זקן בן חודש או חודשיים. לכל אדם יש דפוס שיער פנים ייחודי משלו. אם אינך בטוח בכיוון שזקנך גדל, אל תתגלח למשך כמה ימים ותבחן בזוויות בהן הזקן גדל. חלקים שונים בפנים שלך יכולים לצמוח בזוויות שונות. משמעות הדבר שתצטרך להעביר את התער שלך ולהתגלח לכיוונים שונים כדי להתגלח כמו שצריך. זה בסדר לעשות כמה מעברים ליד הזקן שלך. כשאתה מתגלח , תבחין שאתה לא חותך זקן כמו שאתה מתגלח כנגד הכיוון . (תבחין גם בכך שלא מדממים כל כך הרבה.) מקובל בהחלט להתגלח פעם אחת, למרוח ציפוי נוסף של קצף ולהתגלח שוב.

זה לא יהפוך אותך לפחות גברי - או נשי. לגילוח קרוב יותר (אך בטוח יותר), בפעם השנייה שלך, נסה להפוך את כיוון הלהב ב 90 מעלות נגד כיוון הגדילה. התגלח משמאל לימין (או מימין לשמאל). זה ייתן לך גילוח קרוב יותר ללא גירוי כמו גילוח נגד הכיוון. יש אנשים שמתגלחים בכל ארבעת הכיוונים השונים. זה נותן גילוח קרוב יותר מכיוון ששערות יכולות לצמוח בכיוונים שונים אפילו בתוך הפנים.

ג) טבול את התער שלך מדי פעם במים חמים -  כדי לשחרר את כל השערות שנתקעו בין הלהבים. אתה רוצה שהלהבים שלך יהיו נקיים וחלקים ככל האפשר. בכל פעם שאתה חושב שיש הצטברות אפשרית בין הלהבים שלך או מתחתם, טבול וסובב את הלהבים שלך מתחת למים. זה בדרך כלל רעיון טוב לרכך את המים על ידי הוספת סבון (זה יעזור להגן על הלהב מפני המינרלים השורדיים הנוטים להתייבש לאחר השימוש).

ד) משוך את עור מתוח במידת האפשר - אינך צריך למתוח את העור בפועל, אך אם עורך רפוי בשום צורה, הוא עוזר ליצור משטח שטוח ויציב לגילוח התער. אם אתה מגלח את השחי שלך, למשל, הרם את היד הכי גבוהה שתוכל, כך שהעור שמתחת לזרועך יימשך בחוזקה. סכיני גילוח רבי-להבים עם קצה מוביל מסורבל או עדיף וגומי יעזור למשוך את העור חזק בשבילך ממש לפני שתגלח אותו. ממש מתחת לקו הלסת נמצא אזור לבעיות עבור גברים רבים מכיוון שהוא מתאר. כשאתה מגלח את האזור הזה, הרם את העור על הלחי כלפי מעלה כך שהעור שנמצא ממש מתחת לקו הלסת שלך נמצא ממש מעליו. לגלח עם התבואה.

ה) אל תפעיל לחץ כשאתה מתגלח - לא יהיה עליכם להפעיל לחץ או להפעיל לחץ בעזרת התער. אם זה נחוץ, כנראה שהתער אינו מספיק חדה. סכין גילוח חד יחתוך את השיער בצורה נקייה ברמת הבסיס שלו עם העור. לחיצת הלהב עלולה לחתוך את השיער בנקודה מעט נמוכה יותר, אך היא גם תביא את הלהב למגע עם העור הרגיש העוטף את הצד השני של הזקיק. הפעלת לחץ רק מקלה על להב עמום לקרוע את השיער ולא לחתוך אותו. במקום זאת, הנח את הגילוח שלך בלחץ מינימלי על העור. שמור על התער שטוח לעור ככל האפשר, כך שהקצה החד אינו מגרד על העור יותר מהנדרש.

חלק 1 - איך להתגלח בקצרה . חלק 2 - טיפים לגילוח ללא פצעים. חלק 3 - גילוח עם סכין . חלק 4 - גילוח עם מכונה. חלק 5 - אחרי הגילוח . חלק 6 - העלמת פצעי גילוח

חלק 4 - גילוח עם מכונה 

איך להתקלח עם מכונה - גילוח יבש עם מכונת גילוח חשמלית

 1. השתמש בקרם לפני גילוח המיועד במיוחד למכונות גילוח חשמליים. מכיוון שמכונות גילוח חשמליות עובדות על ידי חיתוך השיערות במקום לגלח אותן, אתה רוצה שהשיער שלך יהיה זקוף ופריך. גילוח חשמלי או קרמים לטיפוח מראש על בסיס אלכוהול מסירים עודפי שמן ועוזרים לשערות על הפנים שלך לקום, מה שהופך את גילוח היבש לקל יותר.
 2. הביאו את מכונת הגילוח החשמלית לפנים שלכם, עובדים עם או נגד הכיוון . שלא כמו סכיני גילוח, שם קשה להתגלח נגד כיוון הגילוח, ניתן להתגלח כנגד הכיוון בעזרת סכין גילוח חשמלי. אם אתה משתמש במכונת גילוח סיבובית (עגולה) במקום מכונת גילוח מרובעת, עבד את מכונת הגילוח סביב הפנים שלך בתנועות קטנות ומעגליות. השתמש בלחץ עדין. אל תלחץ חזק מדי עם זאת, אל תנוע מהר מדי ותן לתער גילוח לעשות את העבודה הקשה עבורך. לגלח תחילה אזורים רגישים על פניך. הסיבה לכך היא שהמכונת גילוח תייצר חום לאחר ששהה זמן מה, וחום עלול לגרום לגירוי. עדיף לעבור על האזורים הרגישים ראשונים ועל האזורים הקשים יותר שנית.
 3. לגלח את האזורים הרצויים עד לקבלת תערובת חלקה. מכיוון שהמכונת גילוח חשמלית חותכת את השיער במקום גילוח, היא יכולה לקחת מספר מעברים בכדי לתפוס את השיער בתוך הנקבים הקטנים שעל ראש הגילוח. היו סבלניים כשאתם עוברים על האזורים הרצויים, וזכרו לא להילחץ חזק מדי.
 4. נקה את התער החשמלי לאחר השימוש בו. תער חשמלי שלך יהיה שיער ועור מת יתפס במכשיר. הרם את הראש וזרוק את הפסולת לפח. לחלופין, הניחו כמות קטנה של חומר סיכה מתכת על ראשו של מכונת גילוח לאחר הניקוי. זה יביא לכך שראש הגילוח יעבור בצורה חלקה על פני עורכם.

חלק 1 - איך להתגלח בקצרה . חלק 2 - טיפים לגילוח ללא פצעים. חלק 3 - גילוח עם סכין . חלק 4 - גילוח עם מכונה. חלק 5 - אחרי הגילוח . חלק 6 - העלמת פצעי גילוח

חלק 5 - אחרי הגילוח 

השגרה שלאחר הגילוח - אם יש לכם את הזמן, שטפו את הפנים לאחר גילוח במים חמים ושפשוף פנים. שטיפת הפנים לאחר הגילוח תעזור לך להחליק את כל העור המת שאולי הצטבר במהלך הגילוח.

קרצופי פנים המכילים שמן טובים במיוחד מכיוון שהם מגנים מפני פצעונים ומרגיעים את העור המגורה, בהתאמה.

שטפו את הפנים עם מים קרים. מים קרים יעזרו בהרגעת העור שנחתך לאחרונה, וכן בהפחתת דימום הנגרם כתוצאה מחתכים על ידי הצרת כלי הדם.

טפיחה יבשה ומעניקה לחות. אל תשפשף במגבת, מכיוון שהדבר עלול להרגיז את העור המגולח. השתמש בכמות נדיבה של קרם לחות נטול בשמים וחומרים מגרים פוטנציאליים אחרים (למשל שמן תינוקות) אם אתה סובל מעור פנים יבש. לעולם אל תמרח דאודורנט,בושם, או כל דבר שלא מיועד עבור עור מגולח.

אתה יכול להשתמש באפטרשייב כבושם לקירור או בושם קל בעור לאחר גילוח, אך הדבר עלול להרגיז את פניך. אם אתה מורח את האפטרשייב וזה עוקץ אזור בפנים שלך, אתה יודע שעצבן את האזור במהלך הגילוח שלך. היזהר במיוחד בפעם הבאה שתגלח את האזור הזה.

יש לשטוף, לנקות ולייבש את הלהב לאחר שתסיים. הסר את השיער וההצטברות שהצטברו בזמן הגילוח. זה מונע מזהמים ומינרלים במים להתייבש על הלהבים מה שהופך את הלהבים לבוטים. להבי נירוסטה עשויים גם להתחמצן במידה מסוימת כאשר הם באים במגע עם מים. האט את תהליך החמצון על ידי ייבוש יסודי של סכין הגילוח לאחר השימוש. ניתן "ללטף" להבים על מכנסי ג'ינס ישנים על ידי שפשוף הלהב בכיוון שאינו חיתוך כעשר עד עשרים פעמים בערך, זה מייבש ומלטש את חזית הלהבים ומאפשר להם להחזיק מעמד הרבה יותר זמן.

חלק 1 - איך להתגלח בקצרה . חלק 2 - טיפים לגילוח ללא פצעים. חלק 3 - גילוח עם סכין . חלק 4 - גילוח עם מכונה. חלק 5 - אחרי הגילוח . חלק 6 - העלמת פצעי גילוח

חלק 6 - העלמת פצעי גילוח

מספר שלבים שיפכו אותכם לחתיכים במיוחד אחרי גילוח .

איך להעלים פצעי גילוח

חתכים בגילוח הם אי נוחות כואבת בין אם הם מתרחשים על הפנים או הגוף. הם יכולים להיגרם כתער גילוח חד מדי, סכין גילוח עמום שמשמש בכוח או פשוט על ידי פגיעה בכתם רגיש של עור. חתכי גילוח נוטים להחלים במהירות לאחר הנגשה, אך עדיין ניתן להבחין בהם מספר ימים לאחר הופעתם. זה לא רצוי כשאתם רוצים להיראות במיטבכם או לערוך אירוע חשוב. כסה את המראה של חתך גילוח בעזרת קונסילר כלשהו.

שלב 1 - יש למרוח מים קרים על הפצע מיד לאחר חיתוך העור. התיזו את המים על העור כדי לעזור לדם להיווצר קריש ולהפסיק את הדימום.

שלב 2 - הניחו חתיכת רקמה על החתך כדי לשמור על ניקיון האזור כשהדימום נפסק.

שלב 3 - מרח ג'ל לניקוח גילוח או לחילופין קרם שפתיים שעווה על האזור הפגוע כדי לסייע באיטום הפצע ולמניעת זיהום.

שלב 4 - בחר קונסילר לשימוש. בחר קונסילר מבוסס קרם לחות זהה לגוון שעורך או בהיר יותר. לחות קונסילרים מרגיעים ומגנים על העור כדי לקדם ריפוי.

שלב 5 - הנח החלקה אחת של קונסילר במרכז החתך.

שלב 6 - יש להכניס את הקונסילר לעור. השתמש באצבעך כדי למזג את הקונסילר בעדינות בשולי החתך כלפי חוץ בתנועה סיבובית.

שלב 7 - הגדר את הקונסילר עם אבקה שקופה. הניחו שכבה אחת של אבקה מעל החתך בעזרת נפיחה אבקה או עם האצבע. הקש עליו מעל הקונסילר כדי לא לחשוף שוב את החיתוך. השתמש בלא יותר משתי שכבות אבקה כדי להימנע ממתן תשומת לב לאזור.

 

חלק 1 - איך להתגלח בקצרה . חלק 2 - טיפים לגילוח ללא פצעים. חלק 3 - גילוח עם סכין . חלק 4 - גילוח עם מכונה. חלק 5 - אחרי הגילוח . חלק 6 - העלמת פצעי גילוח

כל המידע שנרשם הוא המלצה בלבד, לכל שאלה מקצועית ניתן לפנות לרופא שמכיר אותכם טוב יותר . האחריות על ביצוע הפעולות הוא ע״י המשתמש בלבד,אתרנו לא יהיה אחראי על שימוש או אי שימוש מהתוכן הנ״ל . אתרנו לא אחראי על המידע שמופיע בסרטונים, הסרטונים הם ממקורות סופר איכותיים ואפילו שם יכול לפול איזה טעות או אי הבנה . על המשתמש לקחת את האחריות . כמו כן תמיד מומלץ לראות את הוראות ההפעלה על סכין הגילוח / קצף הגילוח וכל מוצר יעודי אשר משתמשים בו.  

מקורות מידע לצורך המאמר  : מקור 1 , מקור 2 , מקור 3 

מה דעתכם על המאמר?
thumbs-up3 10
thumbs-down3 0
תגובות

© 2020 יוקאר פארם בע”מ. כל הזכויות שמורות.