cross2
Donnel D מנהל מדיה דיגיטלית

דאודורנט נגד אנטי פרספירנט האם אתם יודעים את ההבדל?

האם אתם מושיטים יד לדאודורנט או אנטי פרספירנט בבוקר? רוב האנשים כנראה לא יודעים את ההבדל.

עד סוף המאמר הזה אתם תדעו בדיוק מה ההבדל ומה עדיף עבורכם.

מתחילים! 

בשורה התחתונה 

דאודורנט משמש בדרך כלל לתיאור כל דבר שאתה מגלגל, מטפטף,  מחליק או מרסס על הבית השחי שלך. אבל יש הבדל גדול בין דאודורנט לאנטיספרפירנט - וחשוב לדעת אם אתה מזיעה כבד. היום אנו מתמודדים עם הוויכוח על דאודורנט לעומת אנטי ספרפירנט, איך הם שונים ואיך לבחור את האפשרות הטובה ביותר עבורך.

תולדות דאודורנט ו אנטי פרספירנטים

דאודורנט ו  Antiperspirant הם המצאות חדשות יחסית. הדאודורנט הראשון שנוצר אי פעם היה מומס, שהיה סימן מסחרי בשנת 1888.  לפני הדאודורנט אנשים התמכרו לבושם כדי לשמור על ריח נעים של הגוף. הם השתמשו גם בכריות זיעה בחודשי הקיץ החמים כדי להפסיק להזיע מבעד לבגדיהם. כאשר הוצגו לראשונה, דאודורנטים אנטי פרספרנט היו תעשיית נישה. (אנשים לא אהבו לדבר על זיעה.) כיום, דאודורנט ואנטי פרספרנט הם ענף של 18 מיליארד דולר.

אז מה ההבדל? ולמה זה משנה?

מה ההבדל בין דאודורנט לעומת אנטי פרספירנט?

אנו שמים דאודורנט ואנטי פרספירנט משתי סיבות ספציפיות - כדי להפסיק את הזיעה ולמנוע ריח גוף. אבל עצירת זיעה וגם ריח הם שני דברים שונים, הדורשים מוצרים שונים.

הגדרת דאודורנט

דאודורנט נוצר כדי להילחם בריח גוף.

לזיעה האמיתית שלך אין ריח. זה חסר ריח וחסר צבע. ריח גוף מתרחש כאשר זיעה ללא ריח מתערבבת עם חיידקים על עורכם. דאודורנט מונע הצטברות חיידקים (כברירת מחדל, ריח גוף.) עם זאת, הוא אינו מגן מפני זיעה או רטיבות.

כיצד להשתמש בדאודורנט

דאודורנט יש למרוח ישירות על השחי. אם ריח הגוף הוא הדאגה העיקרית שלך, דאודורנט צריך להיות קו ההגנה הראשון שלך.

יש המציעים למרוח דאודורנט על אזורים ריחניים אחרים בגוף, כמו באזור החזה או בסמוך למפשעה, אך אנו ממליצים שלא לעשות זאת. במקום זאת יש למרוח אבקת תינוקות - אפשרות טבעית ובטוחה יותר - על אזורים מחוץ לזרועות השונות הזקוקים לתשומת לב.

זה בסדר להתחיל מחדש דאודורנט לאורך כל היום אם אתה זקוק להגנה נוספת מפני ריח.

מרכיבים דאודורנטיים

אתם יכולים להבין את ההבדל בין דאודורנט לאנטיספרפירנט על ידי התבוננות במרכיבים.

דאודורנטים מכילים חומרים אנטיבקטריאליות וניחוחות להפחתת חיידקים בבית השחי ומסכות ריח גוף. שלא כמו נוגדי-זיעה, הם אינם דאודורנטים שמכילים מלחי אלומיניום.

החומר האנטיבקטריאלי הנפוץ ביותר בדאודורנט הוא אלכוהול, אך חומרים כמו פחם פעיל, סודה לשתיה ושמן קוקוס משמשים בדאודורנטים טבעיים למאבק בחיידקים. (ואתם יכולים אפילו להכין משלכם.)

להלן מספר מרכיבים נוספים שנמצאים ברובם בדאודורנטים:

  • אלכוהול ציטיל
  • דימתיקון
  • עמילן תירס הידרוליזה
  • פרופילן גליקול
  • ניחוח
  • ציקלומטיקון

 

הגדרת ANTIPERSPIRANT

תרופות נוגדות-זיעה מורידות הזעת יתר. אלומיניום (חלקיקי אלומיניום שתפקידם לכווץ את בלוטות הזיעה) הוא המרכיב הפעיל באנטי- פרספרנט. הוא יוצר ג'ל כשהוא נמצא באופן זמני על עורך בלוטות הזיעה ובכך, חוסם אותן ומקטין את כמות הזיעה המחלחלת.

מכיוון antiperspirants מונעים היווצרות זיעה, שהיא תפקוד גוף ביולוגי טבעי, ה- FDA מסווג את נוזל הסחיפה כתרופה.

תרופות נוגדות-נוזלים קליניים או בעלי מרשם רופא מיועדות למזיעים מוגזמים. בזמן שאתה מחפש Antiperspirant , הקפד לבחור את המוצר והכוח הנכון על סמך רמות הזיעה שלך.

כיצד להשתמש ב- ANTIPERSPIRANT

וודא שאתה מיישם אותו נכון ובזהירות. עקוב אחר הטיפים הבאים לקבלת התוצאות הטובות ביותר:

יש להשתמש באנטי פרספרנט לילה לפני (לפני השינה). 

ניתן להשתמש אנטי-ספירפירנט על אזורים שאינם בית השחי (שלא כמו דאודורנט).

מרבית החברות מתהדרות בהגנה של 12 עד 48 שעות, כך שאם אתה מזיע בכבדות, סביר להניח שלא תצטרך לבצע שימוש נוסף.

מרכיבי אנטי-פרספירנט

אם המוצר שלך מכיל אלומיניום כלשהו, ​​הוא אנטי פרספירנט. 

סוגי האלומיניום הנפוצים באנטי פרספרנט הם אלומיניום כלורידראט, אלומיניום זירקוניום טריכלורוהידרקס גליצין, אלומיניום הידרוקסי ברומיד, אלומיניום סולפט ונתרן אלומיניום כלורוהידרוקסי לקטט.

על המוצר יהיה רשום : aluminum chlorohydrate, aluminum zirconium trichlorohydrex glycine, aluminum hydroxybromid, aluminum sulfate and sodium aluminum chlorohydroxy lactate.

בעוד שמרכיבים טבעיים רבים כמו , מלחים מינרליים, כשות, סודה לשתייה וטלק עשויים להפחית את הזיעה, על המוצר יהיה רשום : hazel, mineral salts, hops, baking soda and talc may reduce sweat .

האלומיניום הוא המרכיב היחיד שמוכר על ידי ה- FDA כאנטי פרספרנט. כל דבר שכותרתו "אנטי פרספרנט נטול אלומיניום" אינו מבטיח להפסיק את הזיעה. (לקבלת רשימה מלאה של החומרים הפעילים מה- FDA לחצו כאן.)

בשורה התחתונה 

בשורה התחתונה? אלומיניום = Antiperspirant 

קחו את הדאודורנט ותקראו את התיאור, תראו שאחד מתפקידיו העיקריים הוא "הגנת רטיבות".

הוא מכיל גם מרכיב פעיל Antiperspirant הנקרא זירקוניום אלומיניום. על פי הגדרת ה- FDA, מוצר זה הנו Antiperspirant.

עכשיו כשאתם יודעים מה ההבדל בין דאודורנט לעומת אנטי פרספרנט, אתם בוודאי תוהים איזה מהם הכי טוב.

אנטי פרספירנט לעומת דאודורנט: מה מתאים לך?

דאודורנט הוא קוסמטיקה המשמשת למסכה או לנטרול ריח הגוף. לעומת זאת,שימוש באנטי-פרספרנט הוא חוסם את בלוטות הזיעה באופן זמני כדי להפחית את הזיעה. כשמדובר בהחלטה בין דאודורנט לעומת Antiperspirant, זה תלוי בהעדפותיך האישיות וברמת הזיעה.

אם אתם מזיעים ברמה קלה ורוצים למנוע ריח הזיעה בגוף, דאודורנט הוא אפשרות טובה. עבור אלו שמזיעים בכבדות או מקבלים כתמי זיעה מהותית בבית השחי יום-יום, אנטי פרספרנט הוא הפתרון המושלם עבורם.

דיאודורנט אנטי פרספרנט משלב את הטוב ביותר משני העולמות, אך יתכן שהוא לא יעיל באותה מידה. דאודורנט נגד זיעה עובד הכי טוב כשהוא מיושם בלילה הקודם, לא ממש לפני שאתם יוצאים מהדלת. כדי להשיג את היתרונות המרביים של דאודורנט ואנטי פרספרנט .

אבל מה אם אתם רוצים להימנע מאלומיניום וכימיקלים אחרים ועדיין צריכים להפחית את הזיעה? האם זה אפשרי? התשובה היא כן. יש דרך נוספת לנהל זיעה. לעוד מידע על דאודורנט ללא אלומניום

מקור

מה דעתכם על המאמר?
thumbs-up3 29
thumbs-down3 0
תגובות

© 2020 יוקאר פארם בע”מ. כל הזכויות שמורות.