cross2
Donnel D מנהל מדיה דיגיטלית

למה לי משאבת הנקה ? ולמה משאבת הנקה של חברת מדלה? 

האם משאבת חלב פשוטה לא תעשה עבורי את העבודה? 

האם משאבת הנקה דורשת תחזוקה? 

 

במאמר הזה אני, דונאל טכנאי הבכיר ביותר לתיקון משאבות חלב בישראל יענה על השאלות הבאות.

 

משאבת הנקה - בעזרת פתרון טכנולוגי זה את יכולה להאכיל את תינוקך במזון הטוב ביותר - חלב אם. 

תינוקך יכול לקבל חלב אם בהנקה או שתוכלי להפיק חלב אם בעזרת משאבת הנקה. 

לחלב אם מספר סגולות שלא ניתן לקבל אותן באף אחת מתחליפי החלב. לכן כל הרופאים בעולם ומשרד הבריאות ממליצים על חלב אם כפתרון הטוב ביותר עבור התינוק.

אמהות רבות מתקשות להניק אבל עדיין מעוניינות לספק לתינוקן את הטוב ביותר, הפרון הוא ללא ספק משאבת הנקה, במוצר זה לא נדרש שהתינוק יהיה ער או מעוניין באותו הרגע בחלב אם. 

את תוכלי לשאוב חלב בשעות שלך בזמן שלך ובקצב שלך. 

משאבת הנקה יכולה לעודד את הגדלת כמות החלב בשד ובכך תוכלי להפיק יותר חלב ממה שהתינוק נדרש לאותו היום, מומלץ לשאוב חלב להקפיא או לקרר לתקופה קדימה. 

למידע על אחסון חלב ודרכים לחצי כאן » אחסון חלב אם

הידעת רוב משאבות הנקה בעולם אינם מתבססות על מחקר ופיתוח, הן מתייחסות אליך כאל פרה. 

חברת מדלה השוויצרית היא אחת החברות הבודדות בעולם שמבצעות מחקרים ומפתחות פתרונות המדמים את פעולת היניקה הטבעית של תינוקך. בצורה הזאת גופך לא מתנגד לייצור החלב ומצליח להפיק יותר חלב בצורה טבעית. 

פעולה זאת נקראת שאיבת שני השלבים, שני השלבים הזהים של תינוקך. 

פעולה ראשונה שהתינוק עושה הוא שלב הגירוי - מחפש את הפיטמה וברגע שהוא מוצא או מנסה להוציא את החלב ע״י גירוי תנודות מהירות ומציצות מהירות כדי שהחלב יגיע אליו. ברגע שהחלב מתחיל להגיע אליו הוא עובר לשלב השאיבה, התינוק רגוע יותר ולכן מבצע פעולות ארוכות ועמוקות לקבלת החלב אל פיו. 

בדיוק כך עובדת הטכנולגיה של מדלה, טכנולגיית שני השלבים - שלב הגירוי ושלב השאיבה.

בכל משאבת הנקה של מדלה משנת יצור 2019 ומעלה קיים מנגנון שבו יש שני שלבים. גם במשאבות הידניות וגם במשאבות החשמליות.

שלב ראשון הוא שלב הגירוי - שלב זה קורה ב 2 דקות הראשונות של השאיבה. כמובן שאת יכולה להתקדם כבר לאחר כמה טיפות, שיורדות אל הבקבוק, לשלב הבא. (שלב הגירוי מבצע פעולות קצרות ומהירות)

שלב השני הוא שלב השאיבה - שלב זה קורה לאחר שלב הגירוי של שאיבת החלב.  בשלב זה החלב יורד אל הבקבוק בין 15 דקות לחצי שעה (לא כדאי לשאוב יותר מחצי שעה פר שאיבה). בשלב זה המשאבה שואבת בפעולות ארוכות ואיטיות יותר. 

בכל שלב גם בשלב הגירוי וגם בשלב השאיבה את יכולה להגביר או להנמיך את עוצמת השאיבה. 

עוצמה זאת נקבעת לפי רמת הסבילות שלך - את לא אמורה להרגיש כאב בזמן השאיבה. כמו כן במידה ואת מרגישה שלוקח לך המון זמן לשאוב יהיה כדאי אולי לבדוק אם אפשר להגביר את עוצמת השאיבה. 

טיפ - לכל משאבת חלב יש מספר גדלים שונים של חצוצרות- חצוצרות אלה אחריות על הוואקום, במידה ויש מחסור או עודף בוואקום המשאבה לא תספק את כמות החלב הנדרשת בפרק זמן השאיבה. 

ישנו סרטון ותמונות כדי לדעת אם החצוצרה מתאימה עבורך.

חצוצרה לא מושפעת מגודל החזה אלה מושפעת מצורת הפיטמה ומהיקף האורלה. 

האם משאבת חלב פשוטה לא תעשה עבורך את העבודה? 

כמובן שכל משאבת חלב תוכל לספק לך חלב בצורה כזאת או אחרת, השאלה היא אם בזמן הוצאת החלב לא יכאב לך או שמע חס וחלילה יגרום לנזק שלא תוכלי לשאוב חלב יותר או להניק. המון אמהות מוותרות על שלב השאיבה/ ההנקה עקב שימוש במשאבות חלב שעושות להן נזק. זאת אחת הסיבות שאנחנו עובדים רק עם משאבות הנקה של מדלה, משאבות הנקה שמשתמשים בכל בתי החולים בעולם. 

מדלה - מותג היחיד בעולם שמתמחה במשאבות חלב ופתרונות לאמהות מניקות. מטה החברה יושב בשוויץ מעל ל 50 שנות ניסיון ומליוני אמהות בוחרות בו כפתרון לשאיבת חלב. 

לחצו פה לקטלוג » משאבת חלב 

משאבת הנקה זולה

משאבת הנקה זולה היא הפתרון הכי נוצץ כאשר יש עוד אינסוף הוצאות על התינוק במיוחד הראשון.

יש לקחת בחשבון שזול עולה ביוקר, הפתרון של מחיר נמוך הוא לא בהכרח הפתרון שאת מעוניינת בו, הסיבה ברורה מאוד - חוסר הפקת חלב תסכול שאת לא יכולה לשאוב חלב כאשר כולן כן יכולות. 

מניסיון שלנו אמהות רבות קונות את הפתרון הזול לא מסתדרות ופשוט עוברות לתחליף חלב פורמולות וכו׳, רק העקשניות שלא מוכנות לשמוע על תחליב חלב עושות הכול וקונות בסופו של דבר משאבת הנקה של מדלה. נכון לא כל דגם של מדלה מתאים לכל כיס, אבל במיוחד לזה מדלה הכינה מספר דגמים שכל אם שבאמת רוצה לשאוב חלב תוכל לעשות את זה בצורה ידנית ועד לצורה החשמלית. 


לפעמים אנחנו ממליצים ללקוחה לא לקנות את המשאבה החשמלית כי היא מחפשת פתרון רק למידי פעם ולכן משאבה ידנית איכותית תוכל לספק את המענה המושלם עבורה. 

על משאבות הנקה מדלה והדגמים נדבר בהמשך. 

משאבת הנקה מדלה 

חברת מדלה מייצרת מספר דגמים של משאבת הנקה ממשאבה ידנית ועד למשאבת הנקה דו צדדית הפועלת משני השדיים ע״י חשמל. 

הדגם הידני: משאבת חלב ידנית מדלה הרמוני - משאבה קטנה שקטה ונוחה לשימוש, דורשת הפעלת כוח יד לשימוש, מגיעה עם רפידות הנקה פטמה לבקבוק ושקיות חלב. 

משאבת הנקה חשמלית 

הדגם החשמלי החד צדדי: משאבת חלב מדלה סווינג - משאבת חלב מסוג זה מגיעה כל הציוד הנדרש לשאיבה. 

הדגם החשמלי הדו צדדי: משאבת חלב מדלה סווינג מקסי פלקס - משאבה זאת מגיעה עם זוג חצוצרות מידה 21 וזוג חצוצרות מידה 24 מילימטר, חצוצרות אלו בטכנולוגיה חדשה הכוללות מפתח זווית חדש של 105 מעלות להפחתת הדחיסות השדיים ולסייע לחלב לזרום בקלות. כמו כן מגיע עם כל הציוד הנדרש לשאיבה. 

הדגם החשמלי דו צדדי המומלץ ביותר: מדלה פריסטייל - משאבה הקטנה ביותר הקלה ביותר והפרקטית שמדלה פיתחו עבור אמהות עם גודש בשד. במשאבה זאת בעזרת חזיית שאיבה את יכולה להסתובב בבית בחופשיות, להמשיך לבשל או להתאפר או להתארגן ליציאה. את חופשיה לעשות כל מה שבא לך ובאותו הזמן את שואבת חלב שכל כך חשוב לתינוקך.  משאבה זאת כוללת 4 בקבוקים צידנית לחלב אם לקירור ואחסון חלב, סוללת ליתיום לשאיבה ללא צורך בחיבור לחשמל קיר. 

האם משאבת הנקה דורשת תחזוקה? 

כן, כל מוצר בעולם שעובד עם מספר מכלולים דורש תחזוקה. 

התחזוקה היחידה שאת נדרשת לעשות הוא ניקיון של מים וסבון לאחר כל שימוש ופעם ביום לעשות חיטוי לחלקים הנוגעים בחלב. תחזוקה - נשמע אולי קשוח, אבל זה יותר פשוט ובעזרת פעולות פשוטות את יכולה להמשיך לשאוב במשך זמן גדול יותר וע״י זה להאכיל את תינוקך בביטחה. 

חיטוי - סטריליזציה עושים בצורה מאוד פשוטה ע״י הרתחה של מים בסיר במשך בין 5 עד 7 דקות, ישנם הורים המעדיפים את השיטה של המיקרו ע״י שקיות סטרילזציה לבקבוקים. 

משאבת הנקה יד שרה 

משאבת הנקה שניתן לקבל ביד שרה הם בדרך כלל משאבות הנקה שהרבה אמהות כבר שאהבו איתן לפני כן, מומלץ לבקש משאבת הנקה של מדלה דגם סימפוני או דגם לקטינה שהם בטוחות לשימוש. 

אלו משאבות הנקה שמשתמשים בבתי החולים בעולם. 

משאבת הנקה להשכרה 

מומלץ להשכיר משאבת הנקה ממקצוענים שמשתמשים במשאבות בטוחות בלבד - אותם מקומות בדרך כלל גם מבצעים ניקוי וחיטוי למשאבות בצורה חיצונית, כאשר אתן נדרשות לקנות את החלקים הנלווים למשאבה לסטריליות הגבוהה ביותר. 

כמו כן, מומלץ להשכיר רק את אחד משני הדגמים הבאים: משאבת הנקה של מדלה סימפוני או משאבת הנקה מדלה לקטינה. 

מה דעתכם על המאמר?
thumbs-up3 8
thumbs-down3 0
תגובות

© 2020 יוקאר פארם בע”מ. כל הזכויות שמורות.