cross2
Bernadett מנהלת מותג

איך לעשות אמבטיה לתינוק? להלן מדריך שלב אחר שלב שיעזור לך לשלוט ביסודות.

רחצה של פעוט חלקלק יכולה להיות חוויה מורטת עצבים. גם התינוק שלך לא אוהב את זה. עם קצת תרגול, עם זאת, שניכם תתחילו להרגיש בנוח יותר בזמן האמבטיה. התחילו על ידי לימוד יסודות אמבטיה לתינוקות.

רחצת תינוק אחרי לידה?

רחצת תינוק אחרי לידה - בעבר המוסדות נהגו לרחוץ תינוקות תוך שעה-שעתיים מהלידה, רבים משנים את מדיניותם. ארגון הבריאות העולמי (WHO) ממליץ לדחות את האמבטיה הראשונה של התינוק עד 24 שעות לאחר הלידה - או להמתין לפחות 6 שעות אם יום שלם. כך שאת האמבטיה הראשונה תעשו במלונית, מלונית הדסה בייבי בירושלים עושה גם הדרכה להורים טריים על איך לרחוץ את התינוק. את הרחצה הם עושים ע"י שימוש באמבטייה לתינוק אקווה סקייל

באיזו תדירות התינוק שלי זקוק לאמבטיה?

אין צורך לתת לתינוק שלך אמבטיה מדי יום. שלוש פעמים בשבוע עשוי להספיק עד שהתינוק שלך הופך לנייד יותר. רחצה יותר מדי על התינוק שלך יכולה לייבש את עורו. אם אתם מהירים ויסודים עם החלפת חיתולים ומטליות, אתם כבר מנקים את החלקים שזקוקים לתשומת לב - את הפנים, הצוואר ואזור החיתולים.

האם עדיף לרחוץ את התינוק שלי בבוקר או בלילה?

זה תלוי בכם. בחרו זמן שבו אתהם לא ממהרים או צפויים להיות הפרעות בזמן הרחצה. יש הורים שבוחרים באמבטיות בוקר, כאשר התינוקות שלהם ערניים. אחרים מעדיפים להפוך אמבטיות לתינוקות לחלק מטקס מרגיע לפני השינה. אם אתם רוחצים את התינוק שלכם לאחר האכלה, שקלו לחכות שהאוכל יתעכל קצת זמן. 

איך עושים אמבטיה לתינוק - האם ספוג רחצה מספיק טוב?

האקדמיה לרפואת ילדים ממליצה על אמבטיות עם ספוג רחצה עד נפילת גדם חבל הטבור - מה שעשוי לקחת שבוע-שבועיים. כדי  להשתמש בספוג באמבטיה תצטרך:

 1. מקום חם עם משטח ישר - דלפק אמבטיה או מטבח, שולחן החתלה או מיטה יציבה יעבדו. אפילו שמיכה או מגבת על הרצפה זה בסדר.
 2. רפדו משטחים קשים בעזרת שמיכה או מגבת.
  שמיכה רכה, מגבת או כרית להחלפה. פרסו אותו לתינוק שלך שישכב עליו.
 3. יד חופשית - השאירו תמיד יד אחת על התינוק שלך. על שולחן ההחתלה השתמשו גם ברצועת הבטיחות במידה ויש לכם.
  כיור או כיור פלסטיק רדוד להחזקת המים. הזרימו מים חמים לאגן או לכיור.
 4. בידקו את טמפרטורת המים - בידך כדי לוודא שהיא לא חמה מדי. או השתמשו באמבטיה לתינוק הדיגיטלית של אקווה סקייל שכוללת מד טמפרטורה מובנה.
 5. ציוד חיוני - אספו מטלית כביסה, מגבת, שמפו לתינוק עדין, סבון לחות עדין, מגבונים לתינוק, חיתול נקי והחלפת בגדים.
  הפשיטו את התינוק שלך ועטפו אותו במגבת. הניחו את תינוקכם על גבו באזור המוכן.
 6. כדי לחמם את התינוק - חשפו רק את חלקי גופו של התינוק שאתם רוחצים.
 7. הרטיבו את המטלית - סחטו עודפי מים ונגבו את פני התינוק שלכם. נגבו את כל העפעפיים, מבפנים לפינה החיצונית.

כדי לנקות את גופם של תינוקך, השתמש במים רגילים או בסבון לחות עדין. שימו לב במיוחד לקמטים מתחת לזרועות, מאחורי האוזניים, סביב הצוואר ובאזור החיתולים. שטפו גם בין האצבעות והבהונות של התינוק.

איזה סוג של אמבט לתינוק הכי טוב?

ברגע שהתינוק שלך מוכן לאמבטיה, אתה יכול להשתמש באמבטיה לתינוק אקווה סקייל הבטוחה ביותר לתינוק. מרפדים את האמבטיה או הכיור במגבת נקייה. אספו את הציוד שתשתמשו בו לאמבט ספוג, שוטפים עם מים ושמפו לתינוק, במידת הצורך, מבעוד מועד. זה יאפשר לכם להשאיר יד אחת על התינוק בכל עת. לעולם אל תשאירו את תינוקכם לבד במים.

כמה מים עלי להכניס לאמבטיה?

המלצה נפוצה לכלל האמבטיות הפחות בטוחות היא כ - 5 סנטימטרים מים באמבטיית אקווה סקייל ניתן להשתמש ביותר מים מהסיבה הפשוטה שהתינוק נמצא בזווית שכיבה כאשר פלג גוף העליון תמיד בגובה.מומלץ להשתמש במים חמים - ולא חמים כאשר אין לכם כלי מדידה מדוייק. כדי לשמור על חום התינוק שלך, אתם יכול לשפוך מים חמים על גופו לאורך זמן האמבטיה. ישנם מספר מחקרים המצביעים על ששימוש במעט יותר מים - מספיק כדי לכסות את כתפי התינוק - יכול להרגיע ולעזור להפחתת אובדן החום. בכל כמות מים הקפידו להחזיק את תינוקכם היטב במהלך האמבטיה.

כמה טמפרטורה אמבטיה לתינוק - מה עם טמפרטורת המים?

כמה מעלות אמבטיה לתינוק - מים חמים זה הכי טוב. כדי למנוע צריבה, הגדר את התרמוסטט על דוד המים שלך מתחת ל-49 צלזיוס. בדוק תמיד את טמפרטורת המים ביד לפני שאתה רוחץ את תינוקך. כוונו את מי אמבטיה בסביבות 38 צלזיוס. ודאו שגם החדר חם בנוחות. תינוק רטוב מתקרר בקלות.

מה הדרך הטובה ביותר להחזיק את הפעוט שלי באמבטיה?

האחיזה המאובטחת תעזור לתינוקכם להרגיש בנוח - ולהישאר בטוח - באמבטיה. השתמש בזרוע הלא דומיננטית שלכם כדי לתמוך בראשו ובצווארו של התינוק ובשני כדי להחזיק ולהנחות את גופו של תינוקכם למים, כפות הרגליים תחילה. המשך לתמוך בראשו ובגבו של תינוקכם לפי הצורך. אתם יכולים להגיע מאחורי התינוק שלך ולהיאחז בזרוע הנגדית שלו לאורך האמבטיה.

מה עלי לנקות קודם?

רוב ההורים מתחילים עם הפנים של התינוק ועוברים למטה לחלקים מלוכלכים יותר בגוף. זה מונע מאזורים שטופים להיות שוב סבונים.

האם עלי לשטוף את שיער התינוק שלי?

אם לתינוק שלך יש שיער ואתם חושבים שהוא זקוק לשטיפה, המשיכו. ביד החופשית מעסו בעדינות טיפת שמפו עדין לתינוק בקרקפת התינוק. שטפו את השמפו עם מים או מטלית ניקוי לחה, חפפו יד אחת על מצחו של תינוקכם כדי להרחיק את הגוש מעיניו.

האם קרם לאחר אמבט לתינוק יסייע במניעת פריחות?

רוב הילודים אינם זקוקים לקרם לאחר אמבטיה. אם עורו יבש מאוד, יש למרוח על האזורים היבשים כמות קטנה של קרם לחות לתינוק ללא ריח. העיסוי עשוי לגרום לתינוקכם להרגיש טוב. אם היובש נמשך, ייתכן שאתם רוחצים את תינוקכם לעתים קרובות מדי.

ניתן לרכוש את האמבטיה לתינוק בלינק הזה:  

לרכישת האמבטיה לחצו כאן

מה דעתכם על המאמר?
thumbs-up3 2
thumbs-down3 0
תגובות

© 2020 יוקאר פארם בע”מ. כל הזכויות שמורות.