cross2
Donnel D מנהל מדיה דיגיטלית

מספר טיפים שיראו לכם איך לצחצח שיניים נכון, לפי סדר עדיפויות.  אם בריאות הפה חשובה לכם המדריך הזה הוא עבורכם. ישנו חלק נוסף בתחתית שמדבר על צחצוח שיניים נכון לילדים בגיל הרך.

לסרטון לחצו פה, לתמונת הסבר לחצו פה 

השתמשו במברשת שיניים חדשה וטובה-  מברשת שיניים הנה האמצעי החשוב ביותר לשמירה על בריאות השיניים והחניכיים. מברשת שיניים טובה היא זו, שבעזרתה ניתן להגיע לכל השטחים הפנימיים והחיצוניים כאחד. בשוק יש מברשות בעלות זיפים קשים, רכים או בינוניים. לרוב המבוגרים מתאימות המברשות הרכות. הם מסייעים בהסרת הפלאק והלכלוך מהשיניים שלך, מבלי לגרות את החניכיים או לשחוק את אמייל. תמיד יש להתייעץ עם רופא שיניים בכל הנוגע לבריאות הפה.

מברשת השיניים צריכה גם להתאים בנוחות בידך, עיצוב נוח לאחיזה שמקל על מלאכת הצחצוח. ראש המברשת וגודלה נעים בין צרה, קטנה ואליפסית ועד מרובעת, גדולה ומגושמת. עליה להיות קטן מספיק בכדי להגיע בקלות לכל השיניים שלך, לכל פינה בפה ולנקות ביסודיות. אם אתה מתקשה להכניס את מברשת השיניים לפה שלך, זה כנראה בגלל שהיא גדולה מידיי עבורך.

מברשות שיניים חשמליות הן בחירה מצוינת. כיום ברור שמברשות שיניים חשמליות מנקות טוב יותר ממברשות ידניות. עם זאת, אתה יכול לעשות עבודה לא פחות טובה עם מברשת שיניים ידנית - זה פשוט טכניקה.

איך לצחצח שיניים נכון בעזרת מברשת

חשוב מאוד שתחליפו את מברשת השיניים באופן קבוע. הזיפים מתבלים לאורך זמן ומעבדים את הגמישות והיעילות שלהם. עליכם לרכוש מברשת שיניים חדשה כל שלושה עד ארבעה חודשים (לפי המלצות היצרנים), או ברגע שהזיפים מתחילים להיפתח ולאבד את צורתם המקורית. בדיקה חזותית של מברשת השיניים לפני כל שימוש חשובה מאוד, במידה ומשתמשים ב- מברשת שיניים חשמלית נדרש לבדוק את הראש. 

מחקרים מצאו כי אלפי חיידקים נמצאים על זיפי וידית מברשת השיניים, אשר יכולים לגרום לזיהומים. לאחר שלושה חודשים הזיפים נעשים חדים בגלל חיכוך עם השניים ויכולים לגרום לדימום בחניכיים. יש לשטוף תמיד את המברשת לאחר השימוש בה, ולאחסן אותה זקופה וחשופה כך שתוכל להתייבש לפני השימוש הבא שלך.

השתמש במשחת שיניים הכוללת פלואוריד (החומר הפעיל לצחצוח השיניים). זה לא רק עוזר בהסרת הפלאק, אלא גם עוזר לחזק את אמייל השיניים. חשוב לציין כי אין לבלוע משחת שיניים עם פלואוריד, בליעה רבה מדי יכולה לגרום לבעיות בריאותיות חמורות. אין להשתמש במשחה עם פלואוריד לילדים מתחת לגיל שלוש. אתה יכול לקבל משחת שיניים למגוון רחב של בעיות שיניים וחניכיים, אבנית, שיניים וחניכיים רגישים, דלקת חניכיים ושיניים מוכתמות. מומלץ להתייעץ עם רופא שיניים או שיננית .

לבריאות הפה כדאי להשתמש בחוט דנטלי - שימוש ב- חוט דנטלי חשוב לא פחות מהצחצוח שיניים בצורה טובה, מכיוון שהיא מסירה רובד חיידקים מהשיניים וחלקיקי מזון שנלכדים בין השיניים. זיפי מברשת שיניים רכים אינם יכולים להגיע אליהם אפילו כאשר משתמשים בתנועה טבעית מעלה / מטה. 

עליך תמיד להשתמש בחוט דנטלי לפני צחצוח השיניים, כך שכל מזון או חיידק שהצתבר במהלך היום/לילה לא יישארו בפה שלך. זכור להשתמש בחוט דנטלי בעדינות. אל "תצמיד" את החוט דנטלי בין השיניים שכן הדבר עלול לגרות חניכיים רגישות. הסר אותו בעדינות, בעקבות עקומת כל שן.

אם יש לך פלטה או אתה מחפש אלטרנטיבה, אפשר להשתמש בקיסמי שיניים וקיסם מבריש. אלה מקלות עץ קטנים או פלסטיים שתוכלו להכניס בין השיניים, ולהשיג את אותן תוצאות כמו בשימוש עם בחוט דנטלי, אם החללים גדולים מספיק. לחלופין, אתה יכול להשתמש בחוטים שהם חתיכות קטנות של חוט דפוס שנמתחים בין 2 תומכים, בדרך כלל עם בחירה בקצה הנגדי.

טכניקה לצחצוח שיניים בצורה נכונה 

תמונה שמסבירה את אופן השימוש בקצרה, בהמשך גם סרטון קצר של דקה לתוצאות מעולות.

סדר הפעולות המורחב כדאי לא לפספס אף פיסקה.

1. כמה משחה לשים? השתמש בכמות קטנה של משחת שיניים. סחט על מברשת השיניים רק כמות משחת שיניים בגודל אפונה. מריחת משחת שיניים רבה מדי עלולה לפתות אותך לירוק ולגמור את הצחצוח מוקדם מדי. בנוסף, זה מגדיל את הסיכון שיהיה לכם כמות גדולה יותר של פלואוריד. אם הצחצוח כואב לכם, נסו לצחצח בעדינות יותר, בתנועה מעגלית מדויקת בלבד או לעבור למשחת שיניים שנוסחה לשיניים רגישות.

2. הטכניקה?תכוונו את הזיפים שלך בקו החניכיים בזווית של 45 מעלות. הברישו בעדינות בתנועה קצרה ומעגלית. אל תבריש על פני השיניים. תמיד מומלץ לבקש מרופא השיניים או השיננית להציג בפניך את טכניקת ההברשה הנכונה כשאתה בטיפול.

3. כמה זמן? הקדיש צחצוח של שתיים עד שלוש דקות. צחצחו רק כמה שיניים בכל פעם, ועבדו את דרככם סביב הפה במעגל כך שתגיעו לכל שן (הקדישו 12 עד 15 שניות בכל נקודה). אם זה עוזר, אתה יכול לחלק את הפה ל 4 חלקים: שמאל למעלה, ימין למעלה, שמאל תחתון, וימין למטה. אם תקדישו 30 שניות לכל ריבוע, תקבלו שתי דקות של זמן הברשה איכותית.

4. איך לתחיל? נסו להתחיל בשיניים השמאליות התחתונות החיצוניות, לעבור לצד ימין תחתון חיצוני, ואז מחוץ לימין למעלה לשמאל למעלה. שנה לחלק העליון של החלקים הפנימיים וצחצח בפינה הימנית העליונה, בפינה הימנית התחתונה, ולבסוף בתוך שמאל תחתון.

אם אתה משתעם, נסה לצחצח שיניים תוך כדי צפייה בטלוויזיה או לזמזם לעצמך שיר בזמן שאתה מצחצח. צחצוח שיניים למשך שיר שלם יבטיח צחצוח יסודי ולפחות 2-3 דקות מניסיון !

5.טיפול בשיניים הטוחנות - צחצח את הטוחנות שלך. מקם את מברשת השיניים כך שהיא ניצב לשפתיים שלך, או כך שהזיפים מונחים על גבי הטוחנות התחתונות שלך. עבוד את מברשת השיניים בתנועה פנימה והחוצה, ועבור מאחורי הפה לפנים. לאחר מכן השלימו תנועה זו תוך כדי תנועה סיבובית של המברשת על מנת לחסל חיידקים שנקרו מהשטח. חזור על הצד השני של הפה. כאשר השיניים התחתונות נקיות, הפוך את מברשת השיניים ועבד על הטוחנות העליונות.

כדי לגשת לטוחנות חיצוניות עליונות, סובב תמיד את הלסת התחתונה לצד שעליו אתה עובד. זה יגדיל את המרחב הפנוי להנעת המברשת שלך למעלה ולמטה מספר פעמים כך שלא תתרחש תנועה לצדדים.

6. לא לפספס את המשטחים הפניימים - צחצח את המשטחים הפנימיים של השיניים. הטה את מברשת השיניים כך שראש מברשת השיניים מכוון לכיוון קו החניכיים שלך, והבריש כל שן. רופאי שיניים מדווחים כי האזור המדלג ביותר הוא החלק הפנימי של השיניים הקדמיות התחתונות, לכן הקפיד לא לשכוח את אלה! בדוק שהפה שלך נפתח לרווחה מספיק על ידי הפרדת שיניים עם שתיים או שלוש אצבעות ידך השנייה. זה יאפשר זווית אנכית נכונה להגיע לקצה השן.

7. ניקוי הלשון - צחצח את לשונך בעדינות. לאחר שניקיתם את השיניים, השתמשו בזיפים של מברשת השיניים בכדי לנקות את הלשון בעדינות. (אל תלחצו חזק מדי, אחרת תפגעו ברקמה.) זה עוזר להרחיק ריח רע מהפה ולהיפטר מחיידקים על הלשון.

 

לסיום פעולת הצחצוח 

8. שטפו את הפה - אם בחרת לשטוף לאחר ההברשה, קח לגימה של מים מכוס או של מי פה. סובב אותו סביב הפה שלך, וירוק אותו החוצה.

שים לב שיש ויכוח בשאלה האם זה מומלץ או לא. בעוד שחלק מרגישים שהוא מפחית את יעילות הטיפול בפלואוריד אקטואלי, אחרים רוצים להבטיח ששום פלואוריד לא נבלע. יש גם כאלה שפשוט לא אוהבים שיש להם משחת שיניים בפה! אם אתה נמצא בסיכון גבוה לחלל הפה, יתכן ומועיל לא לשטוף או לשטוף בכמות קטנה בלבד של מים - ביעילות ליצור שטיפת פה עם פלואוריד. 

מחקרים אחרים הראו שלשטיפה לאחר הצחצוח אין השפעה משמעותית על יעילות ההברשה בעזרת משחת שיניים פלואוריד. 

9. שטפו את מברשת השיניים - החזק את מברשת השיניים שלך מתחת למים זורמים מספר שניות בכדי להסיר חיידקים מהמברשת. אם לא תשטוף את מברשת השיניים כראוי, תוכל למעשה להכניס לפה חיידקים ישנים בפעם הבאה שתשתמש בה. שטיפה מסירה גם כל משחת שיניים שנשארה. מקם את מברשת השיניים איפה שהיא תתייבש בקלות. אחרת, חיידקים יכולים להופיע שם. 

10. סיים עם שטיפת פה על בסיס פלואוריד - קח לגימה קטנה של שטיפת פה, תשקשק אותו בפה למשך כ -30 שניות ותירוק אותו החוצה. הקפיד לא לבלוע שום דבר. 

שוטף את הפה במי מלח? מי מלח הורגים את החיידקים הרעים בשיניים. יש שמועה שמי מלח הם חומציים ויכולים לשחוק שיניים אם משתמשים בהם לעתים קרובות מדי. עדיף לא להשתמש בו לעתים קרובות מדי, שכן, כמו כל דבר, יותר מדי מכל דבר רע.

* זכור לצחצח לפחות פעמיים ביום! רוב רופאי השיניים ממליצים לצחצח לפחות פעמיים ביום - פעם אחת בבוקר ופעם לפני השינה. אם אתה יכול להשתלב בפעם השלישית אי שם באמצע, אפילו טוב יותר! נסה לצחצח בזווית של 45 מעלות שכן הדבר מסייע בהסרת חלקיקי רובד ומזון / שתייה על השיניים שלך טוב יותר מאשר אם עשית זאת כרגיל. כדאי גם לנסות להימנע ככל האפשר מחטיפים בין הארוחות, מכיוון שהדבר מביא ליותר שאריות מזון וחיידקים המצטברים בפה.

למי שמעדיף את זה בסרטון קצר ומעולה!!! 

איך לצחצח שיניים - סרטון 

אם יש לך ילדים ההמשך הוא בדיוק עבורך. 

צחצוח שיניים נכון לילדים בגיל הרך

אתה יכול להכניס מברשת שיניים רכה לילדים החל מ 12 חודשים או מוקדם יותר, במידה והתינוק סובל ופשוט להשתמש רק במים ללא משחה. תמיד יש להתייעץ עם רופא שיניים לגבי בריאות חלל הפה והשיניים.

יצרנים ממליצים להתחיל להשתמש במשחת שיניים מגיל 18 חודשים, אנחנו ממליצים להתייעץ עם הרופא ד״ר שמוסמך לפני טיפול עם משחת שיניים.

צחצח את שיני ילדך לפחות פעמיים ביום, בבוקר ולפני השינה בלילה, כדי להסיר רובד שעלול לגרום לעששת תינוקות ולמחלות חניכיים.

הסימנים לכך שהשיניים של ילדכם לא מצחצחים כראוי הם:

  • חניכיים אדומות ונפוחות
  • פס לבן מעל השיניים (רובד)

ששת השלבים שלהלן מראים כיצד לצחצח נכון את שיני ילדך מ 18 חודשים עד 6 שנים:

1. מרח על מברשת שיניים רכה כמות בגודל אפונה של משחת שיניים בעלת פוליריד נמוך.
2. הושב את הילד בחיקך, כשהוא פונה הרחק ממך, או עמוד מאחורה אם הילדים גדולים יותר. הטה את ראשו של הילד לאחור כנגד גופך כך שתוכל לראות את כל משטחי השיניים.

3. הטה בזווית של 45 מעלות את זיפי מברשת השיניים לכיוון השיניים.

4. העביר את המברשת בעיגולים עדינים כדי לנקות את הצדדים החיצוניים של השיניים והחניכיים.
צחצח במעגלים עדינים בחלק הפנימי של השיניים והחניכיים.

5. צחצח קדימה ואחורה על השיניים התוחנות.
6. לאחר צחצוח כל המשטחים, עודד את ילדכם לירוק את משחת השיניים. 

סרטון שמראה איך לצחצח שיניים לתינוקות ולילדים: 

סרטון נוסף שמראה את הטכניקה הנכונה - מומלץ להראות לילדים!!!

כדי לספק לך את המידע נעזרנו באתר ויקי או, בסרטונים של היצרנים אקווה פרש קולגייט ורופא שיניים.

זה הזמן שלכם להגיב ולשתף שכל בית בישראל יוכל לעשות את זה טוב יותר. יצרנו עבורכם כפתורי שיתוף מהירים - תרגישו חופשי ללחוץ! 

 

כל המידע שנרשם הוא המלצה בלבד, לכל שאלה מקצועית יש לפנות לרופא / שיננית שמכיר אותכם טוב יותר. האחריות על ביצוע הפעולות הוא ע״י המשתמש בלבד, אתרנו לא יהיה אחראי על שימוש או אי שימוש מהתוכן הנ״ל. אתרנו לא אחראי על המידע שמופיע בסרטונים, הסרטונים הם ממקורות סופר איכותיים ואפילו שם יכול לפול איזה טעות או אי הבנה. על המשתמש לקחת את האחריות. כמו כן תמיד מומלץ לראות את הוראות ההפעלה על מברשת השיניים או על משחת השיניים.  

מה דעתכם על המאמר?
thumbs-up3 4
thumbs-down3 0
תגובות
  • לפני 4 שנים

    ממש מגניב!

  • לפני 4 שנים

    ואוו איזה יופי של אתר

© 2020 יוקאר פארם בע”מ. כל הזכויות שמורות.