cross2
Donnel D מנהל מדיה דיגיטלית

החיוך של תינוקך, במיוחד החיוך הראשון, הוא אחד הרגעים המתגמלים ביותר של ההורות. אבל בדיוק מתי תינוקות מתחילים לחייך ? למד כיצד התינוק שלך יתחיל לחייך ומה המשמעות של ההתפתחות החברתית והרגשית.

תאמינו או לא, התינוק שלכם כנראה חייך הרבה לפני שנולד. תינוקות יכולים לחייך בסביבות גיל מוקדם מאוד בחיים, אפילו ברחם, אומר מארק גוטלמן, רופא ילדים והבעלים של ד"ר גופי גוטוול רופאי ילדים בסקוטסדייל, אריזונה. 

החיוכים הראשונים הללו אינם מכוונים או כתגובה לכלום. הם מחייכים רפלקס, בדומה לתנועות הזרוע והרגליים הקופצניות שגופו של התינוק שלך חווה בזמן שהוא עובר את בדיקת הציוד, אומר ד"ר גוטמן. עם זאת, בקרוב די מהר, החמוד או החמודה הקטנה שלך תראה את חיוכה האמיתי הראשון, בכוונה. ואתה, בתורך תעשה חיוך מטופש מטויח על הפנים שלך כשאתה קורן לאחור.

סוג ההתפתחות: חברתי, חזותי, רגשי

פעמים רבות החיוך האמיתי הראשון של התינוק שלך אומר הרבה על ההתפתחות שלו. זה סימן שהראייה שלו השתפרה והוא מסוגל לזהות את הפנים שלך. המוח ומערכת העצבים שלו התבגרו מספיק כדי לחסל חיוכים של רפלקס, וכעת הוא מודע לכך שחיוך הוא דרך בשבילו להתחבר לאחרים. 

הקטנה או הקטן שלך גם מתחיל להבין את רגשותיו החשובים ויש לו השפעה ישירה על הסובבים אותו. הוא יחייך כדי להביע הנאה, התרגשות, סיפוק ואושר. קח בחשבון את דרכו לומר "היי אמא או אבא אתם עושים עבודה טובה!" או "אני רוצה עוד חלב ! אנא תן לי עוד."

עקוב אחר אבני הדרך העיקריות מתי לצפות ל-חיוך חברתי כדי להתחיל

מתי התינוק מתחיל לחייך

חיוך הרפלקס של התינוק שלך ייעלם בזמן שהוא בגיל חודש או חודשיים, והראשון האמיתי הראשון שלו יופיע איפשהו לקראת גיל בין חודש וחצי עד שלושה חודשים ( 6 עד 12 שבועות) של החיים. אתה יכול לדעת את ההבדל בין חיוך רפלקסיבי ל-חיוך רצוני (אמיתי ) לפי התזמון ומשך הזמן.

באופן כללי, חיוכי רפלקס נוטים להיות קצרים יותר ומתרחשים באופן אקראי, כשהתינוק ישן או עייף. חיוכים אמיתיים, לעומת זאת, מתרחשים כתגובה למשהו, כמו לראות את פניה של אמה או לשמוע את קולה הגבוה של אח או אחים, והם עקביים, מסביר ד"ר גוטמן. כשזו העסקה האמיתית, תראו את הרגש שמתבטא בעיני תינוקכם.

אם אתה עדיין מחכה לראות את השפתיים של התינוק שלך מתכרבלות, ישנם כמה דברים שאתה יכול לעשות בדרך כלל שעשויים לעודד אותו. 

טיפים לעידוד התינוק לחייך

דבר איתה לעיתים קרובות (וודא שאתה נותן לו זמן "להגיב"), צור קשר עין לעתים קרובות וחייך אליו לאורך כל היום. תתנהג גם בטיפשות. השמעת פרצופים או רעשים מצחיקים, חיקוי קולות והתנהגויות של בעלי חיים, פיצוץ פטל על בטנו של התינוק שלך, או משחק משחק הצצה-א-בו בו עשוי להפעיל את לחצן הסמיילי למראה פנים שלו. 

פשוט אל תגזימו. "תינוקות מפתחים את היכולת לווסת את רגשותיהם ועשויים להסיט את מבטם אם הם מקבלים גירוי רב מדי", אומר פסיכולוג הילדים דוקטור דיוויד אלקינד.

סימנים לתינוק מחייך ושמח - 19 דרכים לגרום לחיוך לתינוק.

לאילו ציוני דרך מחייכים על ההורים לצפות אחרי הריון ולידה

ברגע ש-התינוק מתחיל לחייך, הוא יעשה זאת שוב ושוב. למה הוא לא צריך? כשהוא מחייך העיניים שלך מתבהרות  ואתה משתנה עם חיוך קורן משלך. הוא חופר את זה! בהתחלה, הפנים המאושרות של הבחור הקטן שלך יהיו בתגובה לתערובת של גירוי ווקאלי וחזותי, אומר ד"ר אלקינד.

לכן הוא עשוי להאיר מהצפייה בך שר או שרה שיר ערש אהוב או לדבר איתו באמצעות החלפת חיתולים.

מאוחר יותר, כאשר החזון שלו ישתפר, מספיק לראות את הפנים של שני האנשים האהובים עליו (אתה ובן / בת הזוג שלך!) בכדי לגרום לו לחייך חיוך. אתה תקבל את מרבית החיוכים של תינוקך, אך הוא גם יחליף חיוכים עם אחרים (כלומר, עד שחרדת זרים תיכנס בסביבות 6 חודשים). 

ככל שתינוקך מקבל תרגול והנאה יותר מחייך לראות את התגובות של אנשים, הוא יתחיל להוסיף אפקטים קוליים, אומר ד"ר גוטמן. "זה יתחיל עם התלהבות בהתחלה, ואז יוביל לצחקוקים וגלים של צחקוקים", הוא אומר. עד 5 חודשים התינוק שלך עשוי להפתיע אותך בצחוק בטן מלא וצועקות התרגשות.

להצטייד בצעצועים מהנים כדי לשמור על חיוך של התינוק
אזהרות דגלים אדומים ! 

למרות שסביר להניח שאתה מודאג לראות את החיוך של יקירך הקטן, היעדר חיוכים מוקדמים לא בהכרח אומר שהוא לא מאושר או שמשהו לא בסדר. תינוקות יגיעו לאבן דרך זו בזמנים שונים, וחלקם עשויים להזדקק למספר שבועות נוספים. אבל אם התינוק שלך לא מחייך כבר 3 חודשים, ציין אותו לרופא הילדים שלך או ל-אחות טיפת חלב .

 

התפתחות בגיל חודשיים

התפתחות התינוק: בן החודשיים שלך

טיפים לחודש השני של תינוקך

עברתם את שלב היילוד ועכשיו, בחודש השני, אתם מתחילים לקבל תחושה של אישיותו של תינוקכם. אתם לומדים גם מה הופך את התינוק שלכם בן חודשיים - לאוהב ולא אוהב , לטריגרים של בכי, שהם די בסיסיים בשלב זה: רעב, ישנוניות, וחיתולים מלוכלכים.

חלק זה במדריך החודשי מתאר כמה מאבני הדרך לתינוק שתוכלו לצפות שילדכם יגיע אליהם בעוד חודשיים.

אבני דרך לתינוק בחודש השני: מיומנויות מוטוריות

תינוקות בני חודשיים מקבלים שליטה רבה יותר על גופם. זה אומר שהם יכולים להחזיק את הראש מעט יציב יותר בזמן שהם שוכבים על הבטן שלהם או שהם תומכים זקוף.

בחודש השני לחיים, התינוקות ממשיכים לקבל רפלקס יניקה חזק. יתכן שתבחין בתינוק שלך אוהב למצוץ אגרוף או כמה אצבעות. זו אחת הדרכים הטובות ביותר שיש לתינוקות לנחם את עצמם.

בעוד חודשיים לתינוק שלך אין עדיין את היכולת לשחק עם צעצועים. אבל היא עשויה לעטוף על חפץ צבעוני התלוי מולה. התינוק שלך עשוי אפילו להחזיק בקצה צעצוע שאתה מציב באחת מידיה.

אבני דרך לתינוק בחודש השני: שינה

דפוסי השינה של התינוק שלך מתפתחים, אך לאחר חודשיים הם עדיין לא הוקמו לחלוטין. בגיל זה תינוקות ישנים 15 עד 16 שעות ביממה. אבל השעות הללו הן בדרך כלל אינן מוכנות לישון במהלך הלילה. זה נכון במיוחד לתינוקות יונקים, שבדרך כלל מתעוררים לאכול כל שלוש שעות בערך.

היכנס לשם רק מספר שבועות נוספים ותוכל לקבל קצת מנוחה נחוצה. אולי אפילו תוכל להגיע לשינה של לילה מוקדם יותר על ידי עזרה לתינוק שלך ללמוד כיצד להירדם בכוחות עצמה. עשה זאת על ידי הכנסת התינוק שלך לעריסה שהוא מנמנם במקום להירדם. הוא יכול לישון איתך בחדר שלך, אבל לא מומלץ להשכיב אותו במיטה שלך.

יש להרדים את כל התינוקות על גבם כדי להפחית את הסיכון לתסמונת מוות של תינוקות פתאומי. אתה יכול להניח על בטן כאשר התינוק שלך ער ומפוקח בלבד . כמו כן, הסר את כל החפצים הרכים ממיטת התינוק, כולל כריות, שמיכות, בעלי חיים ממולאים ופגושים רכים.

כל הזכויות שמורות לחברת יוקאר שתרגמה את המאמר הזה >> מקור למידע 1  מקור 2 

מה דעתכם על המאמר?
thumbs-up3 14
thumbs-down3 2
תגובות

© 2020 יוקאר פארם בע”מ. כל הזכויות שמורות.