cross2
Bernadett מנהלת מותג

סימנים מקדימים להריון 

תוכן עיניינים: סימנים מקדימים להריון , הסימן המובהק ביותר: איחור בווסת, תסמינים דומים לתסמונת קדם וסתית, גודש ונפיחות קלה בשדיים, בחילות בוקר חוזרות ונישנות, תסמינים אפשריים נוספים

אישה אשר מעוניינת להיכנס להריון, או כזו שחושדת שהיא עשויה להרות עקב קיום יחסי מין (בעיקר לא מוגנים), מוצאת עצמה בתקופה של חוסר ודאות. 

במהלך אותה תקופה, שעשויה להימשך כמה ימים עד שבועות, היא מנסה לאתר את כל אותם סימנים שעשויים להצביע על כך שהיא נכנסה להריון. 

אם גם את כרגע מנסה לברר אם את בהריון או לא

ומחפשת סימנים לכך – הגעת למקום הנכון.

אם את לא בטוחה, אולי הכתבה הבאה תעזור לך אך חשוב לציין כי את התשובות החד משמעיות יותר תקבלי דרך קיום בדיקה של הריון בשתן (בדיקת הריון) ולאחר מכן בדיקת דם לאישוש קיום ההריון.

אולם למה חשוב לך לשים לב לפני ביצוע הבדיקות? מהם הסימנים המקדימים? הכתבה הבאה תעשה לכן קצת סדר בבלאגן.

הסימן המובהק ביותר: איחור בווסת

אישה אמורה לדעת פחות או יותר מתי אמור להגיע המחזור החודשי (וסת) מדי חודש, כאשר נשים המעוניינות להיכנס להריון עשויות בהחלט לחשב זאת מראש. כאשר הווסת אינו מופיע במועד, ובמיוחד כאשר בימים כתיקונם הוא נחשב לסדיר, זהו סימן שעשוי להצביע על הריון. 

חשוב לזכור עם זאת שלא כל איחור במחזור החודשי ובתסמיניו מעיד על הריון, כאשר את האיחור עשויים להסביר גם גורמים דוגמת בעיות והפרעות הורמונליות, שינויים משמעותיים במשקל הגוף בתקופה נתונה, מצבי סטרס ועוד.

תסמינים דומים לתסמונת קדם וסתית

בהרבה מאוד מקרים, אישה שנכנסת להריון תחווה בתחילת הדרך תסמינים הדומים לאלו של התסמונת קדם וסתית (PMS) – "הימים הנוראים" שמקדימים את המחזור החודשי, ושהופכים למנת חלקה של כמעט כל אישה בשלב מסוים של חייה. בדרך כלל התסמונת כרוכה באי נעימות, אולם האישה הממוצעת תוכל להתמודד איתה ולהמשיך פחות או יותר בשגרת החיים שלה. 

הכתמות דמיות וכאבי מחזור שלא במועד

כמעט בכל המקרים תסמיני ההריון שנזכיר כאן מופיעים טרם מועד האיחור במחזור, כאשר אצל נשים רבות תסמיני ההריון צפויים להופיע החל מהשבועות החמישי או השישי להריון. אז על אילו תסמינים מדובר? ובכן, לא מעט, כאשר סוג התסמינים ודרגת החומרה שלהם צפויים להיות שונים אצל כל אישה. התסמין הראשון הוא הכתמות דמיות או דימומים קלים מהנרתיק. למרות שדימום שאינו סדיר עלול ליצור חשש אצל הרבה מאוד נשים, בפועל מדובר בדרך כלל בהליך טבעי שמעיד על כך שההריון משתרש לו בתוך הרחם: כלומר, חיבור של הביצית המופרית לדופן הרחם.

האישה עלולה לסבול בשליש הראשון של ההריון מהתכווצויות קלות, המזכירות לה את כאבי המחזור ה"מסורתיים". 

גודש ונפיחות קלה בשדיים

תסמין אפשרי אחר, הנובע מהשינויים ההורמונליים העצומים שעובר גוף האישה בתקופה קצרה זו, הוא גודש, נפיחות ורגישות בשדיים. גם כאן מדובר בבעיה שעלולה להיגרם עקב סיבות שונות, שלא קשורות באופן בלעדי להריון, אולם הופעתה – בעיקר אם לצד תסמינים אחרים שאנחנו מזכירים כאן – עשויה להצביע על הריון.

השינויים ההורמונליים שעובר גוף האישה, ובכלל זה העלייה ברמות הורמון הפרוגסטרון (הורמון אשר השחלות מפרישות לאחר הביוץ והשליה בתקופת ההריון), עשויים להביא לתחושות חריגות של הריון. 

בחילות בוקר חוזרות ונישנות

בשליש הראשון של ההריון האישה עלולה לחוות בחילות בוקר, תופעה לא נעימה שצפויה בצד החיובי לחלוף עם תום השליש הראשון של ההריון. החדשות הרעות הן שיש נשים אצלן הבחילות מופיעות גם במועדים אחרים ביממה במהלך השליש הראשון, מה שמקשה כמובן על התפקוד שלהן.

תסמינים אפשריים נוספים

התסמינים שהוזכרו עד כה הם לרוב הבולטים שהאישה צפויה לחוות במהלך השבועות הראשונים של ההריון, תסמינים שיכולים כאמור לרמוז על תחילת ההריון. עם זאת התמונה אינה מסתכמת בהם, כאשר תסמינים פוטנציאליים אחרים בהריון הם עצירויות, דחיפות ותכיפות במתן שתן, נפיחויות בבטן וכאבים המופיעים בגב התחתון.

אישה אשר חווה את התסמינים שהוזכרו כאן, ושיש לה אינדיקציה מסוימת לכניסה להריון, רצוי שתבצע את בדיקות ההריון ובכך להפיג את סימני השאלה.

מה דעתכם על המאמר?
thumbs-up3 12
thumbs-down3 3
תגובות

© 2020 יוקאר פארם בע”מ. כל הזכויות שמורות.