cross2
Bernadett מנהלת מותג

על ההורים להיערך לקראת המאורע המרגש בו יגיח ילדם לאוויר העולם בלא מעט דרכים. אי אפשר שלא להזכיר את הרכישה של מוצרים חיוניים שישמשו אותם לקראת הלידה, במהלכה וכמובן שגם בחודשים הראשונים לחייו של התינוק. אבל מהם באמת המוצרים שאסור לוותר עליהם, ואילו מוצרים מנגד מומלצים פחות או אפילו מהווים בזבוז כספים של ממש? המאמר הבא ינסה לעשות לכן קצת סדר בבלאגן.

ריהוט לחדר תינוקות

עוד לפני הלידה, יש להכין לתינוק חדר משלו. למרות שאת רוב הרכישות ניתן להשלים גם לאחר מכן (ויש הורים שמעדיפים לעשות זאת מסיבות שונות), כן אפשר לבחור ולהזמין את הרהיטים המרכזיים המרכיבים את החדר: עריסה, לול, שידת החתלה וכן הלאה. הסיבה העיקרית היא שזמן האספקה של רהיטים מהסוג הזה אינו מיידי, מה גם שמורכב מאוד עד בלתי אפשרי לבצע את החיפושים והבדיקות בימים העמוסים שלאחר הלידה. החלטה מקובלת של הורים היא לרכוש את המוצרים מבעוד מועד, ופשוט לתאם את ההזמנה על פי מועד הלידה בפועל.

כמובן שניתן כבר בשלב הראשון לעצב את החדר כך שיהיה ידידותי יותר לנפש החיה בו, למשל צביעה בצבעים נעימים, וילונות וכן הלאה. חשבו תמיד על הפרטים הקטנים, דוגמת שמיכה, מגן מזרן (שעוונית), מגן לראש ואחרים. אין תמימות דעים ביחס לנחיצות של חלק מהם, כאשר יש שיטענו שהם מיותרים או אפילו עלולים להזיק לתינוק, אולם חשוב להכיר אותם ולשקול את השימוש בהם.

עגלת תינוק

למרות שבדרך כלל ההורים לא יוציאו את התינוק מביתם יותר מדי פעמים בשבועות הראשונים שלאחר הלידה, ברור מדוע יש צורך לרכוש מוצרים בעזרתם יוכלו לעשות זאת. עגלת תינוק היא מהרכישות היקרות והמרכזיות עבור התינוק, ורצוי לבצע אותה טרם הלידה. 

בבחירת העגלה יש להכניס למשוואה שיקולים שונים הנוגעים למאפייני ההורים (גובה למשל), למאפייני הדירה או הרכב, שעשויים להשפיע על הדרישות מהעגלה הנתונה. עגלה איכותית תהיה כרוכה בהוצאה של כמה אלפי שקלים, אולם יש דרכים שונות להוזיל את העלויות: למשל השכרת עגלה או רכישה של עגלה מיד שנייה.

מושב בטיחות

על מנת שההורים יוכלו לעזוב את בית החולים בתום הלידה, הם חייבים להציג לאנשי בית החולים מושב בטיחות לתינוק. את המושב הזה חיוני להתקין ברכב טרם הלידה. אם אתם לא יודעים כיצד לעשות זאת, תמצאו מספיק גורמים שיוכלו לסייע לכם בכך, אפילו ללא תשלום. 

מוצרים אחרים ליציאה מהבית הם תיקי עגלה, מנשא לתינוק , סלקל, קרם הגנה מהשמש ועוד. 

בגדים ומוצרי החתלה

את המלתחה הבסיסית של התינוק יש להתחיל להרכיב לפני הלידה, גם אם בפועל סביר מאוד להניח שהמשפחה המורחבת החדשה תקבל אינספור בגדים ופריטים חיוניים אחרים מהמכרים: חיתולים, משטחי החתלה, שמיכת חודשים וכן הלאה. חלק מהמוצרים יכולים לשמש אתכם באופן תדיר, בעוד שאחרים מותאמים לעונת השנה הספציפית בה צפויה הלידה. 

דאגו למוצרים שיקלו עליכם בטיפול הראשון בתינוק, דוגמת פח חיתולים שתוכלו להציב בסמוך למשטח ההחתלה, סל כביסה ועוד.

מוצרי אמבטיה ורחצה

מוצר חיוני אחר בו יש להצטייד הוא כמובן אמבטיה לתינוק, בה תיעשה הרחצה של התינוק עם ההגעה הביתה. חשוב לבחור באמבטיה בטיחותית ויציבה, תוך כדי שימת דגש על נוחות התינוק ברחצה – חוויה מאיימת עבורו בשלב הראשון. בעבר היו ממליצים לכם לקנות הרבה מאוד פריטים כמו מושב אמבטיה (דפני) או צף קל, היום באמבטיה הדיגיטלית כבר אין להם צורך. 

את חדר האמבטיה חשוב לצייד במוצרים חיוניים אחרים, דוגמת קרם אמבט המותאם לתינוקות, סבון רחצה אל דמע, קרם החתלה, מגבונים ועוד. זה כמובן לא אסון אם משאירים את הרכישות האלה לאחר הלידה, אולם ניתן בהחלט להצטייד מראש בפריטים עבור הימים הראשונים של התינוק.

מוצרי הנקה ומשאבות חלב 

האם את מתכננת להניק או להשתמש במקום עם משאבת חלב?

במידה ואת מעוניינת להניק יהיה מומלץ כדי להקל עליך מספר מוצרים כמו כרית הנקה שתקל עליך את הפעולה (כל 3 שעות +-), מוצר נוסף שיעזור לך הוא רפידת הנקה (שתפקידה לספוג את שאריות החלב ) ועוד מגוון מוצרים שיקלו על הכאבים אם חס וחלילה יהיו לך. 

במידה ואת בוחרת לשאוב חלב יהיה מומלץ להבין במאמר הבא איזה משאבת חלב מומלצת עבורך. 

 

מה דעתכם על המאמר?
thumbs-up3 2
thumbs-down3 0
תגובות

© 2020 יוקאר פארם בע”מ. כל הזכויות שמורות.