cross2
Bernadett מנהלת מותג
  • מה אנחנו יודעים בשלב זה על השפעתו של השוקולד ועל אישה בהריון, האם השוקולד עובר לעובר ?
  • ומדוע כדאי לאכול שוקולד בהריון? 
  • האם השוקולד עובר בחלב אם ומהן ההנחיות לנשים מיניקות?

 

האם מותר לאכול שוקולד בהריון

חדשות מפתיעות לנשים בהריון: אכילה של 4-5 קוביות שוקולד בכל יום במהלך הריון יכולה להועיל להתפתחות העובר ולגדילתו. זוהי מסקנת המחקר שהוצג בפברואר 2016 בכנס של האגודה האמריקאית לרפואת נשים ועוברים שנערך באטלנטה שבארה"ב.

שרי בומפלד מציגה באתרה: "שוקולד, למרבה השמחה, אינו נמצא ברשימת המזונות שיש להימנע מהם בזמן הריון, אך מומלץ לנשים הרות שלא להגזים בפינוק יתר עם מעדן טעים זה בגלל תכולה גבוהה של סוכר, שומן וקפאין שמצויה בו. שוקולד מכיל פלאבנולים שנמצאו קשורים בהקטנת סיכון לבעיות לב וכלי דם ולהורדת רמות כולסטרול גבוהות. ככל שהשוקולד כהה יותר, כך עולה בו תכולת הפלאבנולים".

 

שולמית רוב כתבה באתר  קישור למאמר באתר לפני מספר שנים, אם יש לכן חולשה לשוקולד, בטח תאמצו בחום את מסקנותיו של המחקר הפיני הבא. 300 נשים שהשתתפו במחקר התבקשו לדרג את מידת הסטרס בו היו נתונות ואת כמות השוקולד שצרכו במהלך הריונן. החוקרים ביקשו לבדוק אם יש קשר בין צריכת השוקולד להתנהגות התינוקות. כשלתינוקות מלאה שנה, התגלה כי אלה שנולדו לאימהות שאכלו במהלך הריון שוקולד מדי יום, היו פעילים ועליזים יותר. הם גם גילו פחות פחד כשעמדו מול מצבים חדשים. 

החוקרים סבורים כי התנהגות התינוקות יכולה לנבוע מסיבות רבות והיא לא קשורה רק לצריכת השוקולד של אמם, אך יחד עם זאת ייתכן שהיא קשורה לכימיקלים מסוימים המצויים בשוקולד וגורמים למצב רוח טוב, שהועברו אליהם בעודם ברחם.

 

גם סיגל פרישמן, דיאטנית קלינית ומנהלת היחידה לתזונה ולדיאטה בבית החולים בילינסון, חושבת כך. "אכילת שוקולד כשלעצמה מרגיעה, וידוע ממחקרים קודמים כי כאשר האם רגועה בהריון, גם התינוק רגוע יותר בכל מקרה יש צורך במחקרים נוספים ומקיפים יותר לפני שמסיקים מסקנות". זה נשמע כמעט אידאלי, אם מתעלמים מהעובדה הידועה, שאכילת שוקולד מוגזמת עלולה לגרום להשמנה ולסייע בהתפתחות סוכרת. פרישמן ממליצה על אכילת חטיף קטן, פעמיים עד שלוש בשבוע. כך גם אתן וגם תינוקכן תחייכו."

 

שרי בומפלד, מומחית בליווי התפתחות התינוק ושיטת פנדלקרייז מציגה באתרה את ממצאי המחקר יתקבלו, קרוב לוודאי, בחום על-ידי אימהות לעתיד, שרשימת המזונות שעליהן להימנע מהם בזמן הריון רק הולכת ומתארכת. שוקולד, למרבה השמחה, אינו נמצא ברשימת המזונות שיש להימנע מהם בזמן הריון, אך מומלץ לנשים הרות שלא להגזים בפינוק יתר עם מעדן טעים זה בגלל תכולה גבוהה של סוכר, שומן וקפאין שמצויה בו. שוקולד מכיל פלאבנולים שנמצאו קשורים בהקטנת סיכון לבעיות לב וכלי דם ולהורדת רמות כולסטרול גבוהות. ככל שהשוקולד כהה יותר, כך עולה בו תכולת הפלאבנולים.

 

במחקרים קודמים נטען שצריכה מתונה של שוקולד במהלך הריון יכולה לצמצם סיכון לרעלת הריון, (מצב שבו אספקת הדם לעובר פוחתת בגלל לחץ דם גבוה בעורקי הרחם). דר' עמנואל בוג'ולד, מאוניברסיטת לאוול שבקנדה, ושותפיו למחקר החליטו לבחון נושא זה לעומק. החוקרים גייסו למחקר 129 נשים שהיו בין שבוע 11 לשבוע 14 להריונן. כל משתתפות המחקר עברו בדיקת דופלר של עורקי הרחם. בדיקה זו בוחנת מדדים שונים של זרימת דם ברחם, בשלייה ובעובר. ממצאי הבדיקה הם אינדיקטור מקובל להערכת סיכון לפתח רעלת הריון, יתר לחץ דם רחמי ובעיות אחרות שקשורות ליתר לחץ דם במרוצת הריון. האימהות ההרות קיבלו באופן אקראי, מדי יום, במשך 12 שבועות, 30 גרמים של שוקולד בעל תכולה גבוהה של פלאבנולים או 30 גרמים של שוקולד בעל תכולה נמוכה של פלאבנולים. בסופם של 12 שבועות המחקר נערכה בדיקת דופלר נוספת של עורקי הרחם. כל משתתפות המחקר נמצאו במעקב סדיר עד ללידה.

 

לא נמצאו הבדלים משמעותיים בשיעורי רעלת הריון, יתר לחץ דם רחמי, משקל שלייה ומשקלי ילוד בעת לידה בין הקבוצה שקיבלה שוקולד עם תכולה גבוהה של פלאבנולים לבין הקבוצה שקיבלה תכולה נמוכה של פלאבנולים. אך בשתי הקבוצות גם יחד זיהו החוקרים שיפור משמעותי במדדי בדיקת דופלר של עורקי הרחם (שיפור בזרימת הדם לעובר שהקטין סיכון ללידה בטרם עת ולמשקל ילוד נמוך) דבר שמחזק את הטענה ששני סוגי השוקולד יכולים להועיל לגדילת העובר ולהתפתחותו. צוות המחקר ציין ששיפור זה היה גדול בהרבה ממה שבדרך כלל נצפה בקרב האוכלוסייה הכללית.

 

מסכם דר' בוג'ולד: "ממצאי מחקרים אפידמיולוגים קודמים בתוספת ממצאי מחקרנו מחזקים את הטענה שצריכת שוקולד כהה במהלך הריון יכולה לסייע בשיפור התפקוד של השלייה ובהפחתת הסיכון לרעלת הריון. אנחנו מתכננים לבצע בעתיד הקרוב מחקר מבוקר, אקראי ורב משתתפות כדי לקבוע באופן טוב יותר האם נטילת שוקולד בכלל בזמן הריון יכולה להפחית סיכון לרעלת הריון ולשאר הפרעות הריון שקשורות ביתר לחץ דם רחמי". ( לקוח מהאתר ליווי והתפתחות לתינוק ולאם )

 

סדנאות שוקולד חלב או שוקולד מריר במיוחד לנשים בהריון 

סדנת שוקולד מריר או חלב או לבן למבוגרים יכולה להתאים ללא מעט אירועים מיוחדים. אין ספק שמתוק בכלל, ושוקולד בפרט יכול להרים את מצב הרוח ולעשות לכם הרבה שמח באירוע שלכם.

ניתן לערוך סדנת שוקולד לזוג, שתאפשר לזוגות שאוהבים את המטבח ואת עולם הקינוחים להכין יחד עוגות, פרלינים ומתוקים חגיגיים וביתיים.

גם  יכולה להתאים למי שמחפש  בילוי רומנטי ומיוחד שניתן לערוך בכל מקום – בבית, בסטודיו בצימר או בכל מקום שתרצו.

מה יותר טוב מלהתעסק עם חומר הגלם הכי מתוק שיש בעולם שנועד כולו לחגוג את הזוגיות שלכם.

להרשמה לסדנאת שוקולד לחצו כאן 

מתכון במיוחד בשבילך: כדורי שוקולד 

מה צריך ? 

  • 1/2 כוס פולי קקאו נא
  • 1 כוס אגוזי מלך
  • 5 תמרים
  • 1 כף שקדיה (שקד טחון כמו טחינה גולמית)

מה עושים ? 

  1. שמים בבלנדר את פולי הקקאו וטוחנים לאבקה, מוסיפים את אגוזי המלך וטוחנים טוב, מוסיפים תמרים ושקדים, מערבבים.
  2. מגלגלים לכדורים ומצפים בקוקוס. 
  3. שומרים בקירור. 

בתאבון =)

מה דעתכם על המאמר?
thumbs-up3 2
thumbs-down3 0
תגובות

© 2020 יוקאר פארם בע”מ. כל הזכויות שמורות.