cross2
Bernadett מנהלת מותג

חודשי ההריון הם תקופה מורכבת, עמוסת לחצים, אבל גם אחת המופלאות והמרגשות ביותר בחייה של האישה. נשים רבות מעוניינות במזכרת מהתקופה הזו, שתציג לראווה גם את השינויים המשמעותיים שעובר הגוף שלהן במהלך תשעת חודשי ההריון ובעיקר תחזיר אותן תמיד לתקופה. צילומי הריון הם המזכרת הזו בדיוק.

המאפיינים העיקריים של צילומי הריון

צילומי הריון, כפי שאפשר בוודאי להסיק משמם, הם צילומים המתקיימים במהלך חודשי ההריון של האישה: בדרך כלל נהוג לבצע אותם בחצי השני של ההריון או לקראת סיומו, ולו מכיוון שבתקופות אלה השינוי שעובר גוף האישה הוא המשמעותי ביותר. רבים מהצלמים ימליצו על פרק הזמן שבין השבוע ה-30 ל-34 של ההריון, בו הבטן גדולה מספיק מצד אחד ולא יורדת מהצד השני. אם מדובר בהריון בעל מספר עוברים, הצילום יתבצע בשבוע מוקדם יותר.

אחת המטרות העיקריות של צילומי ההריון היא להנציח את היופי של ההריון ואת הייחודיות של האישה וגופה בתקופת מרגשת זו, שחוזרת בדרך כלל רק פעמים בודדות בחייה של האישה. האישה יכולה להצטלם בעצמה, אך גם לשלב בצילומים את בן הזוג שלה או אפילו את הילדים – מה שמטשטש את הגבולות בין צילומי הריון לבין צילומי משפחה. 

צילומי הריון בטבע

בטבע, או בבית?

לאחר שאישה מחליטה לקיים צילומי הריון, נשארות כמה שאלות פתוחות שדורשות מענה. הלוקיישן של הצילומים הוא ללא ספק סוגיה חשובה במיוחד, כאשר ההתבלטות העיקרית היא בין צילומי הריון בסטודיו לבין צילומי הריון בטבע. לכל אחת מהבחירות האלה יש את היתרונות משלה, וכל אחת עשויה להתאים לנשים מסוימות.

צילומי הריון בסטודיו מציעים לאישה סביבה בה היא יכולה להרגיש נוחות, בין השאר עקב הפרטיות: יש נשים שמרגישות מובכות מעצם צילומים בפומבי, בין אם של ההריון ובין אם באופן כללי, והסטודיו עשוי לתרום להן להיפתח. הסטודיו מבטל את התלות במזג האוויר, כך שאפשר לבצע את הצילומים בכל שעה למעשה, ומציג גם גמישות בבחירת השעות. כיום יש בסטודיו מספיק אמצעים לגוון את התמונות, החל מאקססוריז שונים הנמצאים בו ועד להוספת רקעים ולעריכת גרפית אומנותית. לעיתים נדרשת יצירתיות רבה של הצלמים כדי שהתמונות תהיינה מיוחדות באמת, ולכן חשוב לראות דוגמאות לעבודות קודמות שלהם ואף לשוחח איתם טרם הבחירה.

 

צילומי הריון בטבע מציעים, קודם כל, אפשרות ללוקיישנים מגוונים ומרהיבים, שהתוצאה שלהם היא תמונות עוצרות נשימה. צילומים מהסוג הזה מחזיקים במלוא הפוטנציאל להיות ייחודיים באמת, מכיוון שלטבע יש דינמיקה משלו: התמונות תלויות במזג האוויר, בשעת הצילום או אפילו בהתרחשויות הספונטניות המתרחשות בחלל הפתוח. אם בוחרים בצילומי הריון עם ילדים, מגלים פעמים רבות שפשוט להם יותר להשתחרר במרחבים הפתוחים. חשוב לזכור שצילומי הריון בטבע מקטינים את השליטה של הצלם ושל האישה בסיטואציה, כך שייתכן שגורמים חיצוניים דוגמת מזג האוויר בשעה נתונה ישפיעו על הצילום (מה גם שכמעט תמיד, צילומים בטבע מבוססים על תאורה טבעית). צילומים אלו מיסודם מציעים לאישה פחות פרטיות: יש כאלה שעובדה זו מהווה עבורן יתרון, בעוד שאחרות מתקשות לתפקד בצורה הנדרשת בתנאים האלו.

צילומי הריון מחירים 

דגשים בבחירת צלמי ההריון

אין ספק שהמקצוענות והניסיון של צלם או צלמת ההריון משפיעים במידה רבה על תהליך הצילום ועל תוצאותיו. מומלץ להתרשם מדוגמאות לעבודות קודמות של הצלמים, גם אם יש לקחת בחשבון שכל צילום הוא מקרה לגופו. לפעמים הצלם מנסה לשדר דרך העדשה את האישיות של אותה אישה.

המחיר נע בין כמה מאות לאלפי שקלים לסשן צילומים, והוא תלוי בניסיון, בסוג הצילומים, במספר התוצרים שמקבלים (הגדלות, אלבומים) וכן הלאה. מומלץ לא לבצע את הבחירה רק על סמך המחיר, גם אם אפשר בהחלט להכניס אותו למשוואת ההחלטה. 

מה דעתכם על המאמר?
thumbs-up3 2
thumbs-down3 0
תגובות

© 2020 יוקאר פארם בע”מ. כל הזכויות שמורות.