cross2
Bernadett מנהלת מותג

ילד ראשון

ההתרגשות והלחצים עולים ככל שמועד הלידה המשוער מתקרב לו, על אחת כמה וכמה כאשר מדובר בילד ראשון המתווסף למשפחה. זוהי תקופה של אי ודאות וחוסר ניסיון, הבאים לידי ביטוי בכמה שאלות מרכזיות ששואלים כמעט תמיד ההורים המיועדים: כיצד בדיוק הם יכולים להיערך בצורה הטובה ביותר לשינוי המיוחל שהם עתידים לחוות ממש בקרוב? מה חשוב לעשות, וממה כדאי להימנע?

התשובה הפשוטה היא שיש לא מעט צעדים שחשוב לבצע, אולם הכנה נכונה תשפר משמעותית את חוויית הגידול של התינוק בחודשים הראשונים של חייו ולעיתים אפילו לאחר מכן.

הכנה לקראת הלידה המרגשת

הלידה היא אירוע שנראה מאיים. אי אפשר להיערך לקראת הלידה באופן מלא, בטח לא בלידה הראשונה, פשוט מכיוון שלא מבינים במה מדובר עד שזה מתרחש בפועל. 

עם זאת, כן חשוב לנסות לקבל את המידע ואת התשובות העיקריות לשאלות שבוודאי צצות לקראת הלידה, במהלכה או אחריה. קורסי הכנה ללידה הם רעיון מצוין עבור הורים מיועדים, ושימו לב – רצוי מאוד שגם הבעל יהיה נוכח בהם.

ניתן למצוא מדריכים מפורטים באינטרנט הממליצים מה לעשות בכל שלב לאחר הלידה, לקרוא ספרים עבי קרס על הנושא, להתייעץ עם מכרים או אפילו גולשים אנונימיים באינטרנט וכמובן שגם ליצור קשר עם מדריכי הורים ומומחים אחרים שיכולים לסייע בתקופה הרגישה הזו. 

אל תשכחו שחוסר הידע הוא בהחלט טבעי, מכיוון שאף אישה או גבר לא נולדו בתור הורים. הלבטים והחששות הם מובנים מאליהם, ורצוי שלא להדחיק אותם. לפעמים דווקא השיתוף של האחרים – בין אם בני המשפחה, חברים או כל אדם אחר – עשוי להקל על ההורים המיועדים.

רכישת מוצרים

דילמה עיקרית היא מתי בדיוק לרכוש את כל אותם מוצרים שהתינוק זקוק להם. מצד אחד, ברור שהצטיידות מוקדמת בפריטים הדרושים תקל על ההורים ותמנע ביקורים תכופים בחנויות בתקופה בה אין רגע פנוי לנשום. מצד שני, הורים מיועדים רבים מעדיפים להמתין עם רוב הרכישות עד לאחר הלידה, בין אם עקב החשש שלהם מעין הרע ובין אם מכל סיבה אחרת.

אין תשובה חד משמעית לשאלה הזו, אולם ההמלצה ברוב המקרים היא לבצע את הרכישות החשובות והמרכזיות לקראת הלידה מבעוד מועד: רהיטים לחדר תינוקות (עריסה, שידת החתלה וכדומה), עגלת תינוק וכן הלאה, לצפיה במוצרים לחצו >> קטלוג מוצרי תינוקות ולאם

כמו כן, אפשר להיעזר בחברים ובני משפחה ולראות אם יש להם את המוצרים הללו בהישג יד, יכול להיות שתוכלו למצוא במוצרי יד שנייה ערך וחיסכון כספי משמעותי.

הסיבה היא שפעמים רבות יש תקופת המתנה ארוכה יחסית עד שהפריטים החשובים האלו יהיו זמינים, כך שהורה שמחכה לרגע האחרון עלול שלא לקבל את המוצרים בזמן. בדרך כלל נהוג להזמין את המוצרים ולתאם את ההגעה או המשלוח שלהם בהתאם למועד הלידה הרשמי.

עוד מומלץ לרכוש כמה בגדים שיוכלו לשמש לימים הראשונים, אם לא לתקופה ארוכה יותר. סביר להניח שהמשפחה המורחבת החדשה תקבל גם כך מתנות רבות מהקרובים: מגבות, שמיכות, בגדים, צעצועים המותאמים לגיל הלידה וכן הלאה. לכן אפשר לבצע את הרכישות האלה טרם הלידה, אך גם אם לא עושים זאת ניתן בהחלט להסתדר ברוב המקרים.

חשיבותה של בטיחות לתינוק שלכם

האינסטינקט האימהי הוא להיות חרדה לבריאותו של התינוק, וזה בולט במיוחד כאשר מדובר בילד ראשון. 

מומלץ מאוד להשקיע את התקופה שלפני הלידה במחשבה על האופן שבו אפשר לשפר את הבטיחות בבית, תוך הנחה שעלול להיות מורכב יותר לעשות את זה לאחר מכן. רצוי לעבור על כל נקודה בבית ולראות האם יש בה סיכונים עבור התינוק, למשל חפצים כבדים שעלולים ליפול חלילה. 

חלק מרכזי בתמונת הבטיחות היא רכישת מוצרים שעשויים להקל על ההורים או אפילו למנוע מצבי חירום, דוגמת מוניטור לתינוק.

מה דעתכם על המאמר?
thumbs-up3 2
thumbs-down3 0
תגובות

© 2020 יוקאר פארם בע”מ. כל הזכויות שמורות.